1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

פרקליט המדינה ניצן: "מטריד אותי שאמון הציבור בנו נפגע"

"אני לא אומר שאנחנו חפים מטעויות". נמאס לו לדבר על תיקי נתניהו. והירידה באמון הציבור בפרקליטות היא באשמת הפוליטיקאים. ראיון הפרישה המיוחד של שי ניצן לעיתונאית "ישראל היום"-נעמה לנסקי, יפורסם מחר (ו') במוסף "שישבת"

אלי שלזינגר, י"ד כסלו תש"פ 12/12/2019 10:34

תוקף את אוחנה שי ניצן, פרקליט המדינה שי ניצן, פרקליט המדינה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שבוע בדיוק ליום פרישתו, אין בדל ראיה לכך ששי ניצן הוריד הילוך. הוא תזזיתי, מתעקש ומתווכח, אבל לוטש עיניים בחוסר סבלנות אל שעון הקיר ומתלונן ש"אין לו כוח" בכל פעם שעולה נושא תיקי ראש הממשלה. "כי כמה כבר אפשר".

לשאלה האם הוא מודע למשבר באמון הציבור כלפיכם משיב שי ניצן: "אני מסכים שהאמון בנו ירד, אבל מסיבה מאוד מסוימת, שאני יודע מהי. אנחנו חוקרים ומעמידים לדין אנשים עם הרבה מאוד כוח והשפעה תקשורתית, שתוקפים אותנו באופן יומיומי. המכות וההתקפות הבלתי פוסקות סודקות ושוברות את מידת האמון".

על השאלה האם לפרקליטות אין שום חלק בכך שהאמון בה נפגע משיב ניצן: "המקור העיקרי של בעיית האמון בנו הוא שאנחנו מתעקשים להיות פרקליטות עצמאית, שלא מפחדת מאף אחד ו'מתעסקת' עם אנשים מאוד חזקים, הכי חזקים, שתוקפים אותנו כדי להגן על עצמם, ויש להם הרבה מאוד אוהדים. מטריד אותי פי אלף מאשר מטריד אותך, שאמון הציבור בנו נפגע מאוד. פי אלף. אני לא אומר שאנחנו חפים מטעויות".

לשאלה האם בתוך הטפטוף האינסופי, לא היו הדלפות מהפרקליטות או מהמשטרה, עונה ניצן:
"המשטרה היא לא הארגון שלי, ואני מאמין שהיא לא הדליפה. התרבות הארגונית בפרקליטות היא חותכת וחד־משמעית נגד הדלפות. זאת לא צורת העבודה שלנו. לומר לך שמעולם אף פרקליט לא דיבר עם עיתונאי על דעת עצמו ומעולם אף פרקליט לא הדליף, אין לי דרך לומר. לא ביצעתי בדיקות בעניין. אנחנו לא מנהלים חקירות פליליות על הדלפות".

על שר המשפטים אומר ניצן: "השר אוחנה תוקף חזיתית את הפרקליטות מבלי שאי פעם החליף איתי מילה וחצי מילה על הטענות שלו. לפני שהוא, כשר משפטים, יוצא בביקורת חריפה נגד הפרקליטות בכלי התקשורת, לא ראוי שידבר איתי? שלא אשמע לראשונה את טענותיו בתקשורת?".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. האימון בפרקליטות לא 'נפגע' אלא פשוט אין אימון בפרקליטות  (ל”ת)

  יואל

 2. האימון בפרקליטות לא 'נפגע' אלא פשוט אין אימון בפרקליטות  (ל”ת)

  יואל

 3. כמה כבר אפשר? אחר שניצן השאיר עב"מ מטונפת חרוכה ושרופה כדי לפגוע בנתניהו ע"י עדויות שקר  (ל”ת)

  שריצן

 4. רשע שפועל לפי אג'נדות פוליטיות  (ל”ת)


 5. שי ניצן, אתה פשוט מאוס לחלוטין.  

  יהונתן

 6. הציבור לא מטומטם  

  Z

 7. תהיה רגוע פלצן אופס! סליחה, ניצן האמון לא ניפגע, הוא אף פעם לא היה קיים!!!  (ל”ת)


 8. אוי מסכן שלי, למה זה מטריד אותך כ"כ ? אולי יש לי גם תשובה, עיין בקישור המצורף https://www.bhol.co.il/news/1057673  (ל”ת)

  משקיף אום

 9. מושחתים נמאסתם  


 10. שי המסכן  

  מסכנון