1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2021

הכאוס הפוליטי: נשיא המדינה בפנייה מיוחדת לציבור הישראלי

נשיא המדינה התייחס היום לפיזור הכנסת ויצא בפניה אל הציבור שלא לאבד אמון בשיטה הדמוקרטית •"אל לנו לשקוע בשעה זו לייאוש או טרוניה חסרת תועלת" • צפו

ארי קלמן, י"ד כסלו תש"פ 12/12/2019 14:13

הכאוס הפוליטי > צפו הנשיא ריבלין הנשיא ריבלין צילום: עומר מירון, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, התייחס היום (חמישי) לפיזור הכנסת ופנה אל אזרחי ישראל בתפילה ובקשה לצמיחה ותיקון מתוך הקושי הגלום בימים אלה.

בדבריו אל הציבור אמר הנשיא: "יקירותיי, יקיריי אזרחי ישראל, בתום שתי מערכות בחירות ובפתחה של מערכת בחירות שלישית, אני מאמין כי זוהי שעת מבחן גם של הציבור הישראלי - שהוא אשר יכריע מיהם מנהיגיו".

"הדמוקרטיה הישראלית הייתה ועודנה מקור גאוותנו ואנו יודעים, שלשיטה הדמוקרטית יש גם מחירים" אמר הנשיא. "כולי תפילה כי עומק המשבר הפוליטי הנוכחי, על השסעים שהוא חושף בקרבנו, יוביל אותנו כחברה וכמדינה להילחם לא רק עבור זכותנו לחלוק אלה על אלה - אלא גם עבור חובתנו למצוא על מה להסכים".

"אני יודע כי אנחנו יכולים לחיות יחד כאחים גם מתוך ההבנה שיש סוגיות שלא נסכים עליהן. אני מקווה" הוסיף ריבלין, "כי מערכת בחירות זאת תהיה האחרונה לארבע השנים הקרובות. אני מאמין שימצאו בנו הכוחות הפנימיים ונדע לצמוח כאומה וכחברה מן השסע והמחלוקת המפלגים בינינו - להסכמה ועשייה לטובת כולנו".

אל לנו לשקוע בשעה זו לייאוש או טרוניה חסרת תועלת" אמר ריבלין לציבור בישראל. "אסור שנאבד את האמון בשיטה הדמוקרטית וביכולת שלנו לעצב את מציאות חיינו בידינו שלנו בזכותה. כשתגיע השעה, נגיע כולנו לממש את זכותנו הדמוקרטית ונעשה זאת מתוך תקווה לעתיד טוב יותר מהר ככל האפשר עבור כולנו."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ממש התנחמתי... לא התייאשתי כי אין לי אימון בכל  

    צבי

  2. רובי פסח על ''בניו שבחרו בטרור'' או הפנייה גם אליהם? מי יודע. ריבלין מזכיר לנו את המשגיחים מהמאה שעברו בוילנא  

    ליפא

  3. מי אמר"בני עמי בחרו בטרור ואיבדו צלם אנוש"??? אחלה נשיא יש לנו  (ל”ת)


  4. זקן שוטה  (ל”ת)


;