1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מקומי

בית שמש: בליכוד זועמים על הסבת השכונה החילונית לחרדית

סערה רודפת סערה בעיר בית שמש: אחרי הזעם סביב איוש התפקידים שהופנה לעברה של בלוך, כעת מגיע תורה של סיעת הליכוד לזעום. לטענת הליכוד, הם קיבלו התחייבות כי שכונת 'נווה שמיר' תהיה עבור הציבור הכללי, אך בפועל היא הוסבה עבור הציבור החרדי בבית שמש 

ארי קלמן, י"ד כסלו תש"פ 12/12/2019 15:15

הצרות של בלוך אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש 90

אחרי סערת התפקידים סביב 'הבית היהודי' ו'דגל התורה', כעת מופנה זעם לעבר ראש עיריית בית שמש עליזה בלוך גם מכיוונה של סיעת 'הליכוד' בעיר, שתמכה במועמדתה בבחירות האחרונות. הרקע לזעם, הוא אישור הועדה העליונה להתאמת שכונת 'נווה שמיר' לשכונה חרדית, למרות ההסכם שנחתם גם עם ראש העיר הקודם אבוטבול על הקמת שכונה המותאמת לציבור הכללי.

בהודעה ששיגרו בליכוד נכתב, כי "הועדה העליונה לתכנון ובניה שהתכנסה השבוע בבניין הנדסה היא מבחינת הקש ששבר את גב הגמל". בליכוד - בית שמש טוענים, כי כשהחל הקמפיין לפני מספר שנים, קיבלה הנהלת העיר החלטה משותפת להקים שכונה לציבור הכללי ברמת בית שמש ה' היא נווה שמיר. לשם כך "גויסה" בירכתם של גדולי הרבנים בציבור החרדי מכלל הגורמים.

בליכוד זועמים על החלטה שהתקבלה השבוע בוועדה העליונה לתכנון ובנייה, שם הוחלט לאשר לקבלנים לבנות פחות קומות כדי להתאים את המבנים לציבור החרדי שלא משתמש במעליות בשבת ובכך להפוך את השכונה לחרדית. בהודעה של הליכוד נטען, כי "ככל הנראה, חלק מהפוליטיקאים שעמדו מאחורי הסכם זה, עשו זאת מהפה אל החוץ".

בשנה החולפת דווח ב'בחדרי חרדים' מספר פעמים על המאבק שהתנהל סביב השכונה, כאשר בהגרלת 'מחיר למשתכן' זכו בעיקר חרדים. מנגד, ההסכם שנחתם קבע כי השכונה תהיה עבור המגזר הכללי ובליכוד טוענים כי "במהלך התהליך התחלף השלטון בעיר, ועם החלופה חזר הצבע ללחיים של רבים. עכשיו עם שלטון פלורליסטי, של כולם, יהיה אפשר סוף-סוף להבטיח את זהות השכונה שתקום".

בליכוד מבהירים, כי "לא קראנו להפסיק את הבניה ברמת בית שמש ד' ובשכונת רמת אברהם, לא אמרנו שעכשיו זו ההזדמנות לרמוס ולפגוע בציבור החרדי ולנהל מדיניות המתעלמת מהציבור החרדי. אדרבה. ביקשנו שיאפשרו לנו להקים שכונה לילדים שלנו. לדור השלישי והרביעי של בוני העיר בית שמש ושל חבריהם שירצו להצטרף אליהם ממקומות סמוכים".

בליכוד לא מסתירים את הזעם על ראש העיר בלוך וכותבים כי "כמובן שציפייה זאת לא התקבלה בחיוב על ידי אותם אלה שמעוניינים שכל בית חדש שיבנה בעיר יבנה למגזר החרדי. והם המשיכו לבחוש, לערבב ולהוציא ספינים על זהות הזוכים. על צעד כזה חייב להגיב בחוזקה" כותבים בליכוד ומוסיפים כי "מה שאנחנו רואים בפועל זה שמאבק כזה שאותו יש לנהל עם כפפות אגרוף מנוהל על ידי ראש העיר עליזה בלוך עם כפפות של משי. וועדות שונות לא ישנו את אופייה של השכונה. על הגורמים החרדים שפוגעים בצביון השכונה להבין שאש תענה באש".

"אם הם יפגעו בשכונה הראשונה שנבנית בבית שמש למגזר הכללי ב-30 השנים האחרונות הם ירגישו את נחת זרועה של הנהלת העיר בתחומים רבים עד שיבינו שיש להם הרבה מאוד מה להפסיד", הוסיפו בליכוד וטענו עוד כי "ראש העיר אפילו לא הטריחה עצמה לוועדה העליונה, ועדה שמתכנסת אחת לחודשים רבים, שדנה על נושאים מהותיים בהקשר לנווה שמיר. כאילו שאם לא תגיע להתכנסות אז איכשהו הבעיות ייעלמו. כאילו תמונות, חיוכים ושלטי "כאן יבנה" יעלימו את המציאות העגומה, מציאות בה חברי הקואליציה שלה פועלים נגדה בפומבי בכל מה שקשור לשכונה".

בעקבות הזעם אליו מצטרפים סיעות נוספות בקואליציה, החליטו בליכוד להתכנס ביום שני הקרוב יחד כל חברי הסניף כדי לדון "על המשך פעילות הסיעה בקואליציה ובנושאים נוספים".

בליכוד אומרים היום: "אין לנו צורך במילים. אנחנו צריכים מעשים. מעשים של ראש עיר שמוכן ללכת בכל הכוח על השכונה החשובה הזאת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא מבין את הליכוד  


 2. הפרד נא מעלי אם השמאל ואימינה...  

  שריר

 3. כאילו שזה קשור לבלוך  

  דוד

 4. הייתם קונים שם, טמבלים  


 5. היא לא יכולה לעשות כלום,זו זכות קניינית של הרוכשים !  (ל”ת)

  חחח חחח חחח

 6. גם אם ישפכו עוד מיליונים, החילונים לא יבואו, והחרדים ירכשו את כל הדירות  (ל”ת)

  אבי

 7. בנוסף למחיר למשתכן גם בשוק החופשי קונים חרדים. כך שזה אבוד מבחינתם.  (ל”ת)

  שיווק נדלן ב"ש

 8. נעים מאוד חרדים ליכוד ליכוד חרדים. חרדים לזכור ולהצביע רק חרדים.  


 9. כוחות השוק קוראים לזה. חמודים מהליכוד. לא לא הסבה כי אם כוח השוק  (ל”ת)

  יכ

 10. להיפך. היא ניסתה לעשות טרנספר שכשל!  (ל”ת)

  ג

 11. שמתם לב לשפה של הליכודניקים.  

  יוקי