1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. החרדים

זעם כנגד בלוך: מבקשת להדיח את הרב החרדי לטובת רב דתי לאומי

מאבקי החרדים ברה"ע בית שמש עליזה בלוך נמשכים: בלוך הודיעה כי במקום הרב המזוהה עם הציבור החרדי הכלל חסידי בעיר - היא דורשת למנות רב אחר המזוהה עם הציבור הדתי לאומי לממונה על המקוואות • "היהדות החרדית תעמוד כחומה בצורה מול כל ניסיון של שינוי"

ארי קלמן, ט"ז כסלו תש"פ 14/12/2019 17:51

הקרב בבית שמש נמשך אברך חרדי. אילוסטרציה אברך חרדי. אילוסטרציה צילום: Pierre Terdjman / Flash90

לאחר שעליזה בלוך הכניסה את סיעת ש"ס לקואליציה העירונית והביאה לזעם בקרב סיעות דגל התורה, הבית היהודי והליכוד בקרב על תפקידים - המאבק החרדי בראש עיריית בית שמש עליזה בלוך נמשך.

בסוף השבוע שעבר הודיעה ראש העירייה בלוך כי במקום הרב דוידוביץ, המזוהה עם הציבור הכלל חסידי בעיר ומשמש כרב הממונה על המקוואות, היא דורשת להביא במקומו את הרב אליעזר שינקלובסקי - המזוהה עם הציבור הדתי לאומי לתפקיד.

בסיעות החרדיות בעיר הביעו זעם רב לאור ההתפתחות, וטענו כי בלוך פועלת ללא הסכמת כלל הסיעות. הסיעות שיגרו הודעה חריפה בדקות האחרונות בה הם דורשים למנוע את המינוי, שכאמור, הגיע להסכמה בין כלל סיעות הבית.

המכתב של רה"ע

בהודעה משותפת לסיעות החרדיות אגודת ישראל, דגל התורה, ש"ס ובני תורה נכתב כי, "בהתאם להסכמים הקואליציוניים מול ראש העיר הגב' בלוך, הוסכם על שמירה על סטטוס קוו בכל הקשור לשירותי הדת בעיר בית שמש, הסיעות החרדיות לא יאפשרו שום שינוי בסטטוס קוו בכל נושא שהוא הקשור לשירותי הדת אשר הם ציפור נפשה של היהדות החרדית".

עוד נכתב כי "היהדות החרדית תעמוד כחומה בצורה מול כל נסיון של שינוי או מינוי שלא בהסכמה, וככל שיהיה צורך בכך זה ייעשה רק מתוך שיתוף פעולה ובהסכמת רבני העיר".

יו״ר הבית היהודי בבית שמש, רינה הולנדר, הגיבה בקבוצה פנימית למינוי, "זה נושא שנדון מהיום הראשון לקדנציה. עליזה, מסיבותיה שלה, סירבה להיענות לבקשותינו. כעת, משמצאה עצמה במצב בו היא נמצאת, היא מנסה לרצות את הציבור הדתי לאומי ושולפת את המכתב הזה".

הולנדר כתבה עוד כי, "חבל שלא כתבה אותו לפני שנה כאשר הבטיחה לי שהיא תכתוב אותו. במקום זה שיחקה בנו. כל יום אמרה מחר, כל שבוע אמרה שבוע הבא. ועכשיו היא מנסה להראות שזה תוצאה של ההסכם עם ש״ס".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חחחחחחחחח  


 2. ממש נורא פיקוח נפש  

  יוסי

 3. קושיה  

  בן בגב

 4. כמו שיש רב ראשי אשכנזי ומזרחי...  

  שריר

 5. לא רוצים לגור עם חרדים  

  חזרו לב"ב

 6. בסך הכל בקשה להוסיף רב מזרחי למקוואות מזרחי  (ל”ת)

  שלמה

 7. שכחתם (כמובן) לציין שהרב ספקטור היה דתי לאומי  (ל”ת)

  אביחיל

 8. מי אמר שזה יותר צדיק מזה ? -