1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. תנצב"ה

המזכיר של כולל חזון איש: רבי שלמה זלמן הורביץ ז"ל

בגיל 75, הלך לעולמו הרב הגאון רבי שלמה זלמן הורביץ ז"ל, מהדמויות המוכרות בבני ברק, מי שהיה מקורבם של גדולי ישראל רבות בשנים וזכה לשמשם במסירות

משה ויסברג, י"ז כסלו תש"פ 15/12/2019 11:59

ברוך דיין האמת רבי שלמה זלמן הורביץ ז"ל רבי שלמה זלמן הורביץ ז"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: בבני ברק נסתלק לבית עולמו, הרה"ג רב שלמה זלמן הלוי הורביץ ז"ל, ממקורביו של מרן הסטייפלער זצ"ל, מי שהחזיק וניהל במשך עשרות שנים את כולל 'חזון איש' בבני ברק והוא בן 75 בפטירתו. 

הבוקר חש שלא בטוב וכונני הצלה הוזעקו לבית אבות ויז'ניץ, שם שהה, אך נגזרה הגזירה והוא השיב את נשמתו ליוצרה. 

המנוח ז"ל נולד בי"ד סיון תש"ד, לאביו בעל ה'ארחות רבינו', הגאון הצדיק רבי אברהם הורביץ זצ"ל, שהיה תלמידם של מרן בעל ה'חזון איש' זצ"ל והחברותא של מרן בעל ה'קהילות יעקב' הסטייפלער זצ"ל ולאמו מרת מלכה יענטא ע"ה, בתו של הגאון המקובל רבי חיים לייב אויערבך זצ"ל ואחות של מרן פוסק הדור רבי שלמה זלמן אויערבך זצ"ל. 

היה מקורב למרן בעל ה'קהילות יעקב' הגרי"י קנייבסקי זצ"ל וכן למרן בעל ה'אבי עזרי' ראש הישיבה הגראמ"מ שך זצ"ל וכן ליבלחט"א שר התורה הגר"ח קנייבסקי שזכה לשמשם וליצוק מים על ידם. 

ר' שלמה זלמן זכה להיות במעמד יציאת נשמה של מרן בעל ה'קהילות יעקב' זצ"ל, אליו היה מקורב רבות בשנים. 

במשך שנים היה המזכיר של כולל 'חזון איש' ברחוב סמטת האר"י בבני ברק וכיתת את רגליו בהיותו שד"ר של הכולל הגדול בהיותו מחבב ומיקר תלמידי חכמים. 

הלוויתו היום בשעה 13.00 בצהרים, מבית המדרש לדרמן ברחוב רשב"ם בבני ברק ובשעה 15.00 מבית הלוויות שמגר בירושלים, להר המנוחות, שם ייטמן.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מסכן היה בצער גדול  

  דבורה מלול

  • טעות 


 2. היכן יושבים שבעה?  (ל”ת)

  יהודה

 3. נבל ברשות התורה  (ל”ת)


 4. נוסח מודעת הפטירה  


;