1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

צו סגירה מנהלי הוצא לישיבת 'חברון החדשה'

צו סגירה מנהלי הוצא לישיבה הגדולה בירושלים - מיסודם של בוגרי חברון, הנמצאת בשכונת בית הכרם בירושלים, בגלל מפגעי בטיחות

אלי שלזינגר, י"ז כסלו תש"פ 15/12/2019 14:29

גילו ממצאים קשים היכל ישיבת חברון החדשה בבית הכרם היכל ישיבת חברון החדשה בבית הכרם צילום: ארכיון בחדרי

היום (ראשון) הוצא צו סגירה לישיבת "חברון החדשה" וזאת לאחר שימוע מקדים שנערך בכבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים בפני ועדה מחוזית בראשות מפקד המחוז טפסר ניסים טויטו.

השימוע התקיים למנהלי וראש הישיבה, בה שוהים, לומדים ולנים עשרות תלמידים במבנה מאולתר ללא כל אמצעי בטיחות חילוץ והגנה מאש.

בסיום השימוע הוחלט ע"י מפקד המחוז, בהמלצת יועמ"ש המחוז עו"ד יפעת פרנקנבורג, כי הישיבה תיסגר לאלתר, וזאת כאמור בעקבות אי קיום הסדרי בטיחות והגנה מאש בסיסיים, המהווים סיכון מיידי לחיי השוהים והלומדים במקום.

על פי הודעת הכיבוי, השימוע וההחלטה התקבלו לאחר ביקורות של מפקחי בטיחות והגנה מאש של כבאות והצלה תחנה אזורית ירושלים, ביקורות אשר גילו ממצאים קשים בנושאי בטיחות בכלל, והגנה מאש בפרט. ממצאים אשר העלו, כי קיימת סכנה מוחשית ומיידית לחיי התלמידים והמלמדים השוהים ואף לנים במבנה הישיבה. לפיכך כאמור הוצא צו סגירה מיידי למקום.

טפסר ניסים טויטו מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים: "ההגנה על הציבור ובטיחותו מפני הסכנות הטמונות באש, הן מאבני היסוד וחובותיו הראשונות בחשיבות ובמעלה של מערך כבאות והצלה לישראל".

"החורף רק בראשיתו, וכבר לצערנו חווינו בירושלים ובישראל בכלל, כולל בסוף השבוע האחרון, מספר מקרים בהם נספו ונפגעו אזרחים כתוצאה משריפות שפרצו בבתים, כשחלק ניכר מהשריפות פרצו בבתים ללא אמצעי בטיחות אש ובבתים מאולתרים אשר היוו מלכודות מוות."

"לא נוכל להסכים למצב בו מקומות ומוסדות האמונים על שלומם בטיחותם וחייהם של אזרחים וקל וחומר בני נוער, לא יקיימו את חובתם הבסיסית לדאוג ולוודא כי המוסד או מבנה הציבור הנמצא באחריותם, עומד בכל התקנים הבסיסיים להגנה מאש ועשן של אלו השוהים בו".

"מבחינתנו, התעלמות ממפגעי בטיחות קשים כאלו ואי קיום דרישות החוק, הינם זלזול בצווים המוסריים של "לא תעמוד על דם רעך" "ונשמרתם מאוד לנפשותיכם" ולפיכך, לא נסכים ולא נקבל שום קלות ראש בנושאי בטיחות והגנה על החיים מפני סכנות האש, ואף נכביד את ידינו על אלו המזלזלים בבטיחות ושלום הציבור".

בהנהלת ישיבת 'חברון החדשה מסרו': "הישיבה שוכנת במבנה מפואר ובטיחותי בשכונת בית הכרם, וכמו רובם המוחלט של הישיבות שאינם עומדים בתקנים המחמירים של שירותי הכבאות, כך גם הישיבה".

"במקרה שלנו החליטו בשירותי הכבאות להתערב בסכסוך עם שכנים, יחד עם גורמים בתוך הציבור החרדי אשר עינם צרה בשגשוגה והצלחתה של הישיבה, כ"כ לעשות מסע יח"צ על חשבון ישיבה קדושה".

ישיבת "חברון החדשה" נפתחה לפני כשלש שנים בנשיאות מרן הגר"ש אויערבך זצ"ל והיא שייכת לפלג הירושלמי. הישיבה עומדת בראשות הגאון רבי שלמה אריאלי. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ישיבה למצויינים  

  הישיבה הגדולה

 2. לימוד התורה מגן מאש ומחלץ מאש.  (ל”ת)

  שריר

  • לימוד התורה לא קודם לקיומה 

   נו באמת

 3. מידה כנגד מידה לא בטלה  

  יוני