1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

משרד הבריאות מתריע: היזהרו מ"ניקו פיט"

משרד הבריאות מתריע כי פרסומי מר ניקולאי פטשוב תחת הכינוי "ניקו פיט" ברשת האינטרנט וערוץ יוטיוב, נוגדים את הנחיות ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות בכל הקשור לייעוץ תזונאי העלולים לפגוע בבריאות הציבור בכלל וילדים ובני נוער בפרט

קובי ברקת, י"ז כסלו תש"פ 15/12/2019 21:46

"פגיעה חמורה" pixabay pixabay

למשרד הבריאות הועברו פניות בעניין פרסומי מר ניקולאי פטשוב תחת הכינוי "ניקו פיט" ברשת האינטרנט וערוץ יוטיוב, פרסומים המכוונים לציבור בכלל ובני נוער וילדים בפרט ומהם עולים מסרים המתיימרים לייעץ בתחום התזונה.
 
מפרסומיו עולה הטעייה חמורה של הציבור המקבלת ביטוי בפרסום תפריטים ומנהגי תזונה הנוגדים את הנחיות ארגון הבריאות העולמי ומשרד הבריאות בכל הקשור לייעוץ תזונאי העלולים לפגוע בבריאות הציבור בכלל וילדים ובני נוער בפרט.

הוועדה למניעת הטעיית הציבור בפרסומי בריאות במשרד הבריאות מבקשת להודיע, כי ניקולאי פטשוב – "ניקו פיט" אינו מוסמך לעסוק במקצוע בריאות כלשהו.  המידע הניתן על ידו או בפרסומיו אינו יכול להנחות ואינו יכול לשמש כייעוץ תזונאי. כמו כן, אין במידע ובייעוץ הניתן על ידו כדי להוות תחליף לייעוץ תזונאי פרטני או אחר והוא נעשה ללא כל בסיס מקצועי ו/או מדעי תוך הטעיית הציבור.

משרד הבריאות קורא לציבור לפנות לקבלת ייעוץ תזונאי/דיאטה רק למי שהוסמכו לעסוק בתזונה בישראל.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;