1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

הסתיים השימוע בעניינו של ראש עיריית טבריה רון קובי

לאחר שבג"ץ דחה את העתירה לדחיית השימוע, ראש עיריית טבריה רון קובי, סיים כעת שימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, מנהל מחוז צפון במשרד בועז יוסף, היועץ המשפטי למשרד יהודה זמרת וראש אגף תקצוב ובקרה במשרד סיון להבי • החומרים יועברו להחלטת השר הממונה זאב אלקין

קובי ברקת, י"ז כסלו תש"פ 15/12/2019 18:55

לאחר שבג"ץ דחה העתירה רון קובי רון קובי צילום: הדס פרוש, פלאש90

משרד הפנים הודיע כעת (ראשון), כי "ראש עיריית טבריה רון קובי, סיים כעת שימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן. השימוע נערך גם בפני מנהל מחוז צפון במשרד בועז יוסף, היועץ המשפטי למשרד יהודה זמרת וראש אגף תקצוב ובקרה במשרד סיון להבי. השימוע נמשך כשעה וחצי.

בהתאם להחלטת הממשלה, יעביר מנכ״ל משרד הפנים את המלצתו לשר זאב אלקין ואת כלל החומרים מהשימוע שנערך לחברי מועצת עיריית טבריה ולראש העירייה, כדי שיחליט בנושא".

כזכור, ביום בו אמור היה להתייצב לשימוע, ראש עיריית טבריה רון קובי הגיש עתירה נוספת לבג"צ, נגד הכוונה לערוך לו שימוע על ידי משרד הפנים.

לטענת רון קובי, משרד הפנים אינו יכול לערוך לו את השימוע בשל חוסר יכולתו לאשר את תקציב העירייה, זאת בטענה כי מדובר בממשלת מעבר, שאין לה סמכות לקיים את השימוע.

אולם השופט נעם סולברג דחה את בקשתו של קובי, וכתב "יִכַּבד העותר ויתייצב לשימוע".

לפני שבוע וחצי ביום שלישי, רון קובי היה אמור להתייצב לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, היועץ המשפטי והנהלת המשרד, זאת בעקבות אי העברת התקציב בעירייה במשך כמה פעמים במהלך השנה החולפת. אולם באופן לא מפתיע, הוא נעדר ושלח הודעה כי לא יוכל להגיע עקב "דלקת ריאות שתקפה אותו".

על פי החוק, אם תקציב הרשות לא אושר על ידי המועצה של אותה הרשות, בסמכות שר הפנים - במקרה הזה אריה דרעי - לפזר את מועצת הרשות וכן סמכות שבשיקול הדעת להעביר מכהונתו גם את ראש הרשות. כזכור, מועצת עיריית טבריה לא אישרה את העברת התקציב, וראש העיר רון קובי נכשל במאבק המשפטי שניהל בחודשים האחרונים בניסיון לבטל את הליך השימוע.

עם זאת, לאחר שהצוות המקצועי במשרד הפנים ייפגש עמו ועם חברי מועצת העיר, תעבור ההחלטה לידיו של השר זאב אלקין ולא לידיו של שר הפנים, אריה דרעי. כל זאת, לאחר שדרעי ביקש להעביר את המושכות לידיו של אלקין בעקבות מערכת היחסים העכורה בין השניים.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רון קובי יש לך שכל בגודל של פיסטוק ועוד נשאר הרבה מקום בפנים  (ל”ת)


 2. חחחחחחח ליצן רחוב  (ל”ת)

  עדי

 3. ראש עיר חחח  


 4. יאללה ליצן הביתה בבושת פנים!!!ככה יעשה לפרובקטור  

  עינת

 5. רון הביתה  

  בני

 6. רון קובי  

  טברייני