1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

ליברמן: "מגדלים פה דור של מסכנים ונזקקים"

יו"ר ישראל ביתנו חבר הכנסת אביגדור ליברמן התארח היום באירוע 'מדברים ישראלית עם לוסי אהריש' ואמר כי לו היה רוצה להתנקם בנתניהו היה חובר לממשלת מיעוט. בהמשך דבריו הוא לא שכח לתקוף את החרדים: "מגדלים פה דור של מסכנים ונזקקים שיהיו תלויים כל החיים בעסקנים החרדים"

ארי קלמן, כ"ב כסלו תש"פ 20/12/2019 13:17

אני המבוגר האחראי אביגדור ליברמן אביגדור ליברמן צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ אביגדור ליברמן התארח היום (שישי) באירוע 'מדברים ישראלית עם לוסי אהריש', שנערך בסינמה סיטי גלילות והסביר כי מפלגתו טרפדה חוקים פרסונליים עבור נתניהו ומנגד הוא טוען כי אם היה רוצה להתנקם בנתניהו, היה מצטרף לממשלת מיעוט עם כחול לבן.

"ניסו להעביר כל מיני חוקים פרסונליים נגד נתניהו, טרפדנו את זה." אמר ליברמן והתייחס לכך שמייחסים לו מאבק איש עם נתניהו, "לו הייתי מנהל ונדטה אישית נגד נתניהו הכי קל היה להצטרף לממשלת מיעוט שגנץ ניסה להקים עם איימן עודה, טרפדנו את זה".

"אנחנו משתדלים להיות אנשים שקולים, אחראים אולי המבוגר האחראי האחרון" הבהיר ליברמן. "גם בנושאים שעשו פה מחטפים - מימון מפלגות. המפלגה היחידה שהצביעה נגד, זאת הייתה ישראל ביתנו. גם בנושא של תוספת שכר לח"כים, שזה באמת צורם. הח"כים היחידים שהלכו לגזברות הכנסת, חתמו על התופס וויתרו על השכר זה ישראל ביתנו".

ליברמן המשיך לשבח את  התנהלות מפלגתו: "אנחנו משתדלים להתנהל בצורה שקולה, אחראית ולא אישית. אצלי מילה זו מילה." הוסיף ליברמן ועבר שוב לתקוף את החרדים, "הגוש שהקים נתניהו אין לו שום קשר לימין - זה גוש חרדי משיחי. אנחנו רוצים לחזור לנורמליות. הרי מראש מגדלים פה דור של מסכנים ונזקקים שיהיו תלויים כל החיים בעסקנים החרדים, בגמ"חים ובתמיכות. עם זה צריך להפסיק, אנחנו לא נתן יד לזה יותר. יש פה גוש חרידי-משיחי, שרוצה להחזיר אותנו לתקופת דוד המלך, שלמה המלך וגם כנראה חקיקה וענישה מהימים ההם. צריך לחזור להיות מדינה נורמלית, זה הכל. אני לא נגד החרדים, אני נגד כפייה דתית. אני מעריך אורח חיים שלהם, אני מצפה שהם יכבדו אורח חיים שלי. אנחנו לא יכולים לקבל מציאות של היום - מלימודי ליב"ה ועד לשירות צבאי-לאומי, זה אחד הדברים שאנחנו נדרוש, וזה מה שדרשנו במו"מ, גם חוק שירות צבאי, וגם חוק שירות לאומי. 

"אנחנו טועים פה בכל הגישה" הסביר ליברמן, "במקום לטפח ולחזק אנשים לויאליים, כל הזמן מנסים לרצות את איימן עודה ואחמד טיבי, שהם בכוח מובילים את המיעוט הערבי לעימות עם הרוב היהודי. מי שרוצה למנוע בחירות נוספות - חייב להצביע ישראל ביתנו. מה שקרה כאן, הוא ששתי המפלגות הגדולות הגיעו ל-65 מנדטים. על מה הם גררו מדינה לבחירות? על הויכוח מי יהיה ראשון, מי שני ומתי הרוטציה. אמרתי להם להפך - תקימו ממשלה של 65, גם אם לא תרצו אותי בקואליציה - אני אצביע בעדכם. יש לכם בונוס - 8 מנדטים. אני לא נכנס כדי לקבל כסא. הרי גם עכשיו - הוצע לי חצי המלכות ועוד 10%. לא מחליף את העקרונות בכסאות. אני חוטף הרבה, כי אני לא מוכן להתגמש, לא מוכן לוותר על דברים עקרוניים". 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. די נמאסת, אתה פשוט מעורר גועל נפש  

  צבי

  • ברצינות: שמעתי מאדמו''ר שליט''א, כי יש לבדוק אם אבותיו היו מאחינו בנ''י. לאדמו''ר נראה שיש פסול משפחה כמובא בפסחים ג: (ל”ת)

   ליפא

 2. איך אין לו בושה לקרוא לעצמו 'המבוגר האחראי' בזמן שהוא שרף למדינה עשרות מיליארדי שקלים??  

  יענקי

 3. בסוף גם המצביעים הרוסים שלו יבינו שהא רק מנצל אותם כדי להאדיר את עצמו  (ל”ת)

  שלמה

 4. איוון ליברמן  


 5. מסכן אתה, ומסכנים אלו שמקשיבים לך ומצביעים לך, בריון רוסי שפל ונבזה  

  יגאל

 6. ליברמן  


 7. יחיא רוזנברג ראש העין  

  הרנטגן

 8. ממש כאילו שנכנס בך איזה דיבוק  (ל”ת)

  יוסי

 9. רוסים גנבו את המדינה הגיעו לארץ כעולים חדשים קיבלו דירות ומכרו וחזורו לרוסיה והכול בחסות ליברמן הגנב הגדולן  (ל”ת)

  שי

 10. עדיף מסכן וחכם מזקן וכסיל.  (ל”ת)

  אחד התושבים

 11. לא יהיה ממשלה עד ביאת המשיח  (ל”ת)

  אלכס

;