1. עמוד הבית
 2. מומלצים
 3. כלכלה

גזעי עץ, מוטות ברזל ופסולת בנייה הוצאו מתשתיות הביוב של בני ברק

עובדי תאגיד המים והביוב העירוני של בני ברק "מי ברק", העורכים בקביעות בדיקות שגרתיות למערכות הביוב העירוני, גילו גזעי עץ ומוטות ברזל החוסמים את קווי הביוב – מלבד התופעה המוכרת והפסולה של השלכת מגבונים לאסלה • מנכ"ל התאגיד דוד צלניק: "מלבד הנזק הכלכלי למערכת הביוב העירונית, הם גורמים גם למטרד ועוגמת נפש מרובה לתושבים • התאגיד השקיע עשרות מיליוני שקלים בשדרוג תשתיות הביוב וימשיך להשקיע ע"פ היגיון הנדסי"

כתבה מקודמת, כ"ד כסלו תש"פ 22/12/2019 15:03

מי ברק - גורמי הפרעה בביוב מי ברק - גורמי הפרעה בביוב צילום: יח"צ

במסגרת בדיקות שגרתיות שעורך בקביעות תאגיד "מי ברק" לתקינות מערכת הביוב העירונית ואשר תוגברו לאחרונה, הופתעו עובדי התאגיד לגלות מפגעים ועצמים שונים שחדרו אל מערכת הביוב העירונית ויצרו נזקים רבים וסתימות משמעותיות שגרמו לעוגמת נפש רבה לתושבים.

כך למשל התגלה בשבוע האחרון גזע עץ שחדר אל מערכת הביוב ברחוב האדמו"ר מגור, אשר שורשיו פגעו בתשתית העירונית. עובדי התפעול של תאגיד "מי ברק" הוציאו את גזע העץ ותיקנו את הנזקים כדי למנוע המשך נזק לתשתית.

גזע העץ מצטרף לשורה של מפגעים שהתגלו בשבועות האחרונים בנקודות שונות במערכת הביוב העירונית, כמו: מוטות ברזל שנמצאו ברחוב השלושה, פלטת שיש שנמצאה במערכת הביוב ברחוב רבי עקיבא, חלקי בטון ופסולת בנייה שהתגלו בשדרות הנצי"ב וברחוב אברבנאל בפרדס כץ, בול עץ בקרית ויזניץ', ועוד עשרות קריאות לסתימות עקב השלכת מגבונים. עובדי התאגיד סילקו כמובן את המפגעים ותיקנו את התשתית העירונית.

בתאגיד "מי ברק" מדגישים כי עובדי התפעול של התאגיד מגלים כל העת במערכות הביוב בעיר חלקי בטון ופסולת בנייה המקשים על זרימת הביוב במערכת, וריכוז גדול שלהם מוביל לא אחת לסתימות הגורמות לעוגמת נפש רבה לתושבים המתגוררים בסמוך. פסולת הבנייה, מדגישים בתאגיד, מסוכנת למערכת הביוב העירונית בדיוק כמו הצטברות מגבונים המושלכים לאסלה וגורמים אף לסתימות בנקודות שונות לאורך קו התשתית העירוני. רק לאחרונה יצא "מי ברק", תאגיד המים העירוני של בני ברק, בקמפיין הסברה נרחב לצמצום תופעת השלכת מגבונים לאסלה – הגורמים לסתימות ולנזקים רבים למערכת העירונית המוערכים במאות אלפי שקלים בשנים האחרונות.

תופעת הסתימות במערכת הביוב העירונית מחמירה שבעתיים לקראת כניסת שבת וחג, כאשר העומס הכללי על זרימת מערכות הביוב העירוניות גדל.

 לדברי מנכ"ל התאגיד מר דוד צלניק: "מגבונים ופסולת בנייה הנכנסים לתוך מערכת הביוב העירונית הם גורמי הסתימות הנפוצים ביותר במערכת הביוב העירונית. מלבד הנזק הכלכלי למערכת הביוב העירונית, גורמות הסתימות גם למטרד ועוגמת נפש מרובה לתושבים. משכך, אין  להשליך מגבונים לאסלה ולהיזהר שבעתיים בעת שיפוץ או בנייה שלא לזרוק את פסולת הבנייה לשוחות מערכת הביוב העירונית. תשתית הביוב היא קריטית עבור איכות החיים של תושבי העיר, התאגיד השקיע עשרות מיליוני שקלים בשדרוג תשתיות הביוב תוך תיאום מאתגר במיוחד עם גורמי העירייה, וימשיך כך ע"פ היגיון הנדסי גם בשנים הקרובות, ובעז"ה נעשה ונצליח!"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. החרדים לעולם לא ילמדו כי הם לא קיבלו חינוך בבית ספר לא לזרוק אשפה ברחוב  

  יהודי

  • לצערי הרב צודק. ויש לי עוד משהו 

   ר

 2. לבטל את תאגידי המים - מבזבזי הכסף לשווא - לאלתר!!  (ל”ת)

  בן תורה