י"ז סיון התשפ"ד
23.06.2024
"צעד מוערך ואמיץ"

מנדלבליט שוחח עם הפרקליטה שוויתרה על המינוי

‏היועמ"ש שוחח עם עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג, ביקש לחזק את ידיה לנוכח אירועי הימים האחרונים, ואמר לה כי החלטתה לוותר על תפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה - היא צעד מוערך ואמיץ

מנדלבליט שוחח עם הפרקליטה שוויתרה על המינוי
היועמ"ש אביחי מנדלבליט צילום: תומר נויברג, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שוחח היום (ראשון) עם המשנה לפרקליטת מחוז מרכז (פלילי), עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג - שמונתה על ידי שר המשפטים אמיר אוחנה לממלאת מקום פרקליט המדינה במקומו של שי ניצן בניגוד לדעתו של מנדלבליט. דקות לפני טקס כניסתה לתפקיד, בג"צ הקפיא את המינוי.

היועמ"ש מנדלבליט ביקש לחזק את ידיה של עו"ד בן-ארי גינזברג - שהודיעה בשבת כי היא מוותרת על המינוי, לנוכח אירועי הימים האחרונים ומסר כי ההחלטה אותה קיבלה על ויתורה מלכהן בתפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה, היא צעד מוערך ואמיץ.

היועץ המשפטי לממשלה חזר על דבריו מפגישתו עם עו"ד בן-ארי גינזברג ביום שלישי האחרון, בו קיבלה את כתב המינוי, לפיהם הוא מעריך את תרומתה הרבה לאכיפת החוק ואת מקצועיותה וכי ברור שאינו מטיל ספק ביושרה האישית שלה ובכוונותיה הכנות לקבל על עצמה את התפקיד.

בשיחה שערך, מנדלבליט שב והדגיש, כי עמדתו בנוגע למינוי ממלא מקום פרקליט המדינה אינה מושתתת על שיקולים אישיים כלשהם, אלא על עמדה משפטית עקרונית בנוגע לתהליך הנדרש לשם הבטחת עצמאותו ואי תלותו של ממלא פרקליט המדינה ואמון הציבור בתהליך זה.

עו"ד בן-ארי גינזברג הודתה ליועץ המשפטי לממשלה על דבריו וביקשה להבהיר כי כפי שפירטה בהודעתה, ההחלטה לוותר על הכהונה כממלא מקום פרקליט המדינה נובעת מטעמים מערכתיים בלבד, ולא מטעמים אחרים, ובשל דאגה לטובתה של פרקליטות המדינה.

היועץ המשפטי לממשלה הביע תקווה להמשך עבודה משותפת ופורה למען שלטון החוק במדינת ישראל והאינטרס הציבורי.

פרקליט המדינה אביחי מנדלבליט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 7 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד