1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

ארדן יראיין: מינוי מפכ"ל קבוע יוצא לדרך - אלו הם המועמדים

היועמ"ש אישר לשר לביטחון פנים, למנות מפכ"ל קבוע, לאחר תקופה של כשנה, בה מנהל את המשטרה ממלא מקום ניצב מוטי כהן, מאז סיומו של רנ"צ רוני אלשיך | בימים הקרובים יראיין השר את שלושת המועמדים לתפקיד, בהם המ"מ עצמו. כן ימונה גם נציב שב"ס קבוע

אלי שלזינגר, כ"ד כסלו תש"פ 22/12/2019 21:31

היועמ"ש אישר המועמדים למפכ"לות המועמדים למפכ"לות צילום: צלמי פלאש 90

מינוי מפכ"ל קבע יוצא לדרך: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הודיע הערב (ראשון) לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, כי בהמשך לשיח שקיימו השניים בנושא, לאחר בחינת מכלול השיקולים נמצא כי בנסיבות הנוכחיות מצב הדברים מאפשר למנות מפכ"ל קבוע ונציב שב"ס קבוע בתקופת הבחירות הנוכחית.

‏המועמדים המובילים לתפקיד המפכ"ל, הם מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, סמפכ"ל המשטרה ניצב אלון אסור ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד.

‏השר ארדן מתכוון כבר השבוע לזמן את שלושת המועמדים לראיונות פורמליים על מנת לקדם את הליך המינוי.

היועץ המשפטי לממשלה ציין במכתבו, כי מצב שבו בראש שתיים ממערכות אכיפת החוק המרכזיות במדינה לא מכהנים בעלי תפקידים קבועים תקופה כה ארוכה, מעורר קושי של ממש בהיבטי אי-תלות ועצמאות שיקול הדעת.

נוכח זאת ולאור שיקולים נוספים המפורטים במכתב, סבור היועץ המשפטי לממשלה, כי בנסיבות הנוכחיות גובר משקלם של הטעמים המצדיקים קידום מינוי מפכ"ל ונציב שב"ס קבועים, על משקל טעמי הריסון והאיפוק בתקופת בחירות, השוללים מינוי.

היועץ המשפטי לממשלה ציין, כי הודעת השר ארדן על כך שבכוונתו להציע מועמדים מקצועיים מקרב משטרת ישראל ושב"ס, מצמצמת את הקשיים המשפטיים והבהיר שאישור המינוי הקבוע יהיה טעון את קבלת חוות דעתה של הוועדה המייעצת למינויים לתפקידים בכירים, בהתאם להחלטות הממשלה בנושא.

עוד הבהיר, כי כהונתם של מפכ"ל המשטרה ונציב שב"ס תהא תקופת כהונה קשיחה, שאינה ניתנת להארכה אלא בהתקיים נסיבות חירום, והדבר יובהר בהחלטת הממשלה בעניינם. זאת, בכדי להבטיח את אי-התלות ועצמאות שיקול דעתם של המכהנים בהם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש מועמדים עם הכשר למהדרין של החונטה ?  (ל”ת)

    בד"צ דק"ק סדום ועמורה וגלילותיהן

;