1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

10 שנות מאסר לצעיר שדקר את חברו למוות

עונש של 10 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן פיצוי להורי המנוח בסך של 50,000 ₪ הוטלו היום על צעיר שבעת שהיה קטין דקר למוות את חברו בפנימייה לנוער בסיכון

אלי שלזינגר, כ"ו כסלו תש"פ 24/12/2019 17:51

זרק לחם לפח זקא, רצח, מוות, גופה, טביעה, מתנדבים, חסד של אמת מיכאל, זקא

ביהמ"ש המחוזי לנוער בב"ש התיר היום לפרסום גזר דין בעניינו של נאשם, שהיה קטין כבן 17 במועד ביצוע העבירה, אשר הורשע, לאחר ניהול הוכחות, בהריגתו של נער אחר, והוטל עליו עונש מאסר של 10 שנים.

על פי הכרעת הדין, בראשית שנת 2018, עת שהו הנאשם והמנוח בני ה-17 בפנימייה לנוער בסיכון, התקוטטו ביניהם על רקע לחם שנזרק לפח. במהלך הקטטה, נטל הנאשם סכין, וחרף ניסיון הפרדה בין הניצים, דקר הנאשם את המנוח בצווארו, דקירה אחת שהובילה למותו.

בית המשפט דחה את טענת הנאשם כי פעל מתוך הגנה עצמית, קיבל את עמדת הפרקליטות והרשיע את הנאשם בעבירה של הריגה (יסוד נפשי של אדישות).
 

עו"ד יעל לויה- פינק מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הפנתה את בית המשפט בטיעוניה לעונש לפסיקה של בית המשפט העליון, לפיה יש צורך במיגור תופעת "תת תרבות הסכין", אשר במסגרתה עושים צעירים שימוש בכלי משחית בתגרות אלימות ולשם פתרון סכסוכים, כאשר הדברים נכונים ביתר שאת במקרה של תוצאה קטלנית.

ביהמ"ש המחוזי לנוער בב"ש ציין בפסק הדין, כי "חובתו לתת ביטוי הולם לפגיעה המיותרת בחייו של נער צעיר בשל זוטי דברים...התנהגות זו של הסלמת אירוע, תוך שימוש בנשק קר, אינה מקובלת ויש להוקיעה בכל דרך".
 
ביהמ"ש גזר כאמור על הנאשם עונש של 10 שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי וכן פיצוי להורי המנוח בסך של 50,000 ₪.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;