1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

כך ביקשה המנוחה להוקיר את חסידי אומות העולם

שמונת חסידי אומות העולם המתגוררים בישראל יקבלו 50 אלף שקלים כל אחד מעיזבון של תושבת גרמניה שביקשה לתמוך באנשים שסייעו לאחרים בזמן המשטר הנאצי

אלי שלזינגר, כ"ז כסלו תש"פ 25/12/2019 13:44

מורישה למדינת ישראל pixabay pixabay

האפוטרופוס הכללי בשיתוף הועדה הציבורית לקביעת ייעודם של עיזבונות לטובת המדינה קבעו כי יש להעניק כספים לחסידי אומות העולם בארץ.

בימים אלה פונה האפוטרופוס הכללי לשמונת חסידי אומות העולם, אשר מתגוררים בישראל, על מנת להעניק לכל אחד מהם סכום חד פעמי בסך 50 אלף שקלים.

את המענק הם יקבלו מעיזבונה של המנוחה אינגבורג גילדנרינג, תושבת גרמניה, שנפטרה בשנת 2011. בצוואתה קבעה המנוחה כי היא מורישה למדינת ישראל 40% מעיזבונה עם הוראה, כי מחצית מהכספים לטובת המדינה יועברו לתמיכה צנועה באנשים אשר סייעו לאחרים בזמן המשטר הנאצי.

צוואתה, שנכתבה בשנת 1988, קוימה על ידי בית המשפט בגרמניה. האפוטרופוס הכללי, שהינו הגוף המוסמך לייצג את המדינה בעיזבונות לטובתה, עמל על מימוש העיזבון והבאת הנכסים לישראל.

האפוטרופוס הכללי בשיתוף ועדת העיזבונות, קבעו כי בהתאם להוראות הצוואה ולפרשנות הסבירה שיש לתת לה, ראוי להעניק תמיכה כספית לכל חסיד אומות העולם המתגורר בישראל. על פי נתוני "יד ושם" מתגוררים בישראל שמונה חסידי אומות עולם.

יתרת כספי העיזבון ישמשו להנצחת חסידי אומות העולם בישראל. זהות הגופים הזכאים לכספים אלה תיקבע על ידי ועדת העיזבונות בהתאם לנהלים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;