1. עמוד הבית
 2. בריאות ומדע
 3. חדשות בריאות

בעוד הח"כ הסית: חסיד גור תרם כליה לחילוני

למרות ההתנצלות של חבר הכנסת מ'כחול לבן', זמן קצר לאחר שאמר בראיון כי לא נראה במסדרונות בתי החולים חסידי גור, יו"ר עמותת השתלות הכליה 'מתנת חיים', בחר בכל זאת לספר על חסיד גור שתרם כליה באותו יום לאדם שאינו מכיר - אפילו לא דתי

קובי עוזיאלי, י' טבת תש"פ 07/01/2020 07:32

"שמעתי שמישהו לכלך על גור" חסידי גור בריקוד חסידי גור בריקוד צילום: לע"מ

למרות שהתנצל, מסתבר כי הסערה שעורר חבר הכנסת רם בן ברק מ'כחול לבן' בהתבטאות אומללה, מסרבת לדעוך.

יו"ר עמותת 'מתנת חיים' ישעיהו הבר, הגיב אמש בשעות הערב (שני) לדברי הח"כ ואמר: "שמעתי שהבוקר מישהו לכלך על חסידי גור. אז שתדעו, שהבוקר קרה עוד משהו, חסיד גור תרם איבר מגופו. כליה. לאדם שלא מכיר. להצלת חייו. כן המושתל לא היה חסיד ואפילו לא דתי, אז המושתל אולי לא ראה היום חסידי גור במסדרון, אבל בהחלט חייו ניצלו בגלל אחד צדיק שכזה. עם אחד אוהבים זה את זה!".

בראיון שהעניק חבר הכנסת רם בן ברק מ'כחול לבן' (יש עתיד), לינון מגל ובן כספית ברדיו 103FM, בשעות הבוקר המוקדמות, הוא התבטא: "אתם יכולים לבדוק אותי, בתי החולים בארץ קורסים, בכל המחלקות הפנימיות אנשים יושבים במסדרון - אם אתה תמצאו לי חסיד גור אחד במסדרון תצלצלו אלי".

התגובות לדבריו הקשים לא אחרו לבוא וחברי הכנסת הדתיים והחרדים מיהרו לתקוף. חבר הכנסת יעקב טסלר הגיב לדברי בן ברק ואמר: "חבר הכנסת רם בן ברק מיישם את משנת יש עתיד מבית פטרונו לפיד, כהמשך למתקפת השיסוי והשנאה של אלכס קושניר, בסגנון הכה את החרדים וקבל חשיפה. השימוש הנלוז בדם הציבור החרדי במטרה להופכו לנטל על חשבון הציבור כביכול - הוא מעשה נבזי שיש להוקיעו מתוכנו".

‏בן ברק עצמו עמד על טעותו ומיהר לפרסם הבהרה: "אני מבין שרבים מחסידי גור נפגעו מההערה שלי היום בשידור. כוונתי הייתה לומר ששר הבריאות לא מטיל מספיק את כובד משקלו על מנת לפתור את בעיית מערכת הבריאות הציבורית. אני מצטער וחוזר בי מהאמירה - לא הייתה לי כוונה לפגוע בחסידי גור".

לעומתו, חבר הכנסת אלכס קושניר מקום 7 ב'ישראל ביתנו', שהנפיק בשבוע שעבר סרטון מסית כנגד הנשים בישראל שומרות טהרת המשפחה, שאמנם מחק אותו מחשבונו כעבור יומיים סוערים, אך עדיין לא מצא מקום וזמן להתנצל על הפגיעה.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חסידי גור בבתי חולים  

  רחל

 2. החרדים ידועים שמוכנים למסור נפשם בעד עם ישראל.  (ל”ת)

  שריר

 3. יוצא דופן  

  ירושלמי

 4. הגענו ליום שגור צריכה המון יח"צ  

  קובי

 5. למה שימשיך לחלל שבתות הרבה.?????  (ל”ת)


  • מי שאומר כך לא יתרום גם לשומר מצוות (ל”ת)

   תורם

  • אני בקשתי לתרום דווקא לשומר מצוות, וזה מה שבאמת קרה. 


 6. משרד הבריאות  

  א

 7. למה הרב ינקליצמן אינו תובע אותו לדין??  

  שאלתיאל

 8. השמצת הציבור החרדי ע"י נבחרי ציבור נהייתה ענין שבשיגרה. הייתי מצפה לחוק חדש שיאסר זאת. אנו נתקלים ברחוב בשינאה איןמה שנוצרה מאמירות אלו. אי אפשר להישאר שאננים כ"כ  (ל”ת)


 9. והתרומה  

  החרדים

 10. איפה החכי"ם החרדים למען השם???? יאללה שיזיזו כבר את עצמם!!! שיראו לפחות אכפת להם!!! למה הם מחכים??? שמישהו ירצח????  (ל”ת)