ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
12 פרשיות שונות

פנייה ליועמ"ש: קבל החלטה בעניין העמדתו לדין של דוד ביטן

התנועה לאיכות השלטון פנתה לפרקליטות המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לקבל החלטה בעניין העמדתו לדין של ח"כ דוד ביטן, זאת בשל מינויו של ח"כ דוד ביטן לשר החקלאות

פנייה ליועמ"ש: קבל החלטה בעניין העמדתו לדין של דוד ביטן
דוד ביטן צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

בעקבות מינויו של ח"כ דוד ביטן לשר החקלאות, פנתה התנועה לאיכות השלטון לפרקליטות המדינה וליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה לקבל החלטה בעניין העמדתו לדין של ח"כ דוד ביטן.

במכתבה כותבת התנועה, כי כבר לפני למעלה מתשעה חודשים התפרסמו ידיעות לפיהן חקירת המשטרה הסתיימה, כאשר נגד ביטן התגבשה תשתית ראייתית על קבלת שוחד והפרת אמונים בלא פחות מ-12 פרשיות שונות.

"החשיבות שבקבלת החלטה בעניין העמדתו לדין איננה משמעותית רק עבור הציבור, כי אם גם כלפי חה"כ ביטן. השלכותיה של חקירה פלילית על החשודים הן קשות ביותר. אדם הנמצא תחת חקירה פלילית שרוי במתח רב, שמו הטוב נפגע והוא נמצא בחוסר וודאות מוחלט".

מתמצית הראיות שהתגבשו נגד חה"כ ביטן עולה תמונה מטרידה של איש ציבור שהשתמש לכאורה בתפקידו הציבורי ובקשרים שהיו לו כדי לקדם את טובתו האישית ואת טובת מקורביו על חשבון האינטרס הציבורי, כפי שבא לידי ביטוי בהמלצות על העמדתו לדין בגין קבלת שוחד, הפרת אמונים, הלבנת הון ועבירות מס.

על אף שהחקירה בעניינו הפכה לגלויה לפני למעלה משנתיים, הפרקליטות טרם החליטה בעניין העמדתו לדין. הימשכות החקירות בעניינו של ביטן וכן הימנעות הפרקליטות מקבלת החלטה – פוגעים פגיעה קשה ביותר הן באינטרס הציבורי ובאמון הציבור במערכת אכיפת החוק, בוודאות הציבורית באשר למעמד חבר הכנסת והן בחה"כ ביטן עצמו אשר במשך מעל לשנתיים "חרב ההליך הפלילי" מתנוססת מעל לראשו.

החשיבות שבקבלת החלטה איננה משמעותית רק עבור הציבור, כי אם גם כלפי חה"כ ביטן. השלכותיה של חקירה פלילית על החשודים היא קשה ביותר. אדם הנמצא תחת חקירה פלילית שרוי במתח רב, שמו הטוב נפגע והוא נמצא בחוסר וודאות מוחלט. אף מטעם זה, יש למצות את הדין באופן המהיר ביותר שניתן, ולהימנע מהימשכות ההליכים אשר גורמת לעינוי דין עבור הנחקר.

דוד ביטן אביחי מנדלבליט

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד