1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. פוליטי

נשיא המדינה על מוטי בן שבת: "יש גיבורים שזוהרים ברקיע"

על רקע השיטפונות שפוקדים את נהריה שוחח היום נשיא המדינה עם ראש העיר והתעדכן בנעשה בעיר • נשיא המדינה לראש העיר:
"מסור את תנחומי העמוקים למשפחת בן שבת, מפעם לפעם בעיתות מצוקה אנחנו מגלים גיבורים שזוהרים ברקיע"

ארי קלמן, י"ב טבת תש"פ 09/01/2020 12:30

הטרגדיה הקשה בנהריה בן שבת ז"ל על רקע ההצפות בן שבת ז"ל על רקע ההצפות צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90 ובאדיבות המש'

על רקע השיטפונות שפוקדים את נהריה וגבו את חייו של מוטי בן שבת ז"ל, שוחח נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין עם ראש העירייה רונן מרלי היום, יום חמישי, י"ב בטבת, 9 בינואר והתעדכן בנעשה בעיר.

"אני עוקב בדאגה אחר הנעשה בעיר ביממה האחרונה, ואחרי העשייה שלך ואני גאה בך", אמר הנשיא לראש העיר מרלי והוסיף שיש צורך לקיים דיון מעמיק לגבי הצרכים והתשתיות של העיר.

"מסור את תנחומי העמוקים למשפחת בן שבת,״ ביקש הנשיא מראש העיר והוסיף: ״מפעם לפעם בעיתות מצוקה אנחנו מגלים גיבורים שזוהרים ברקיע. המעשה שעשה בכדי להציל נפשות הוא אומץ לב יוצא דופן, גבורה של ממש עליה שילם בחייו".

"מדובר בגיבור אמיתי," השיב ראש העיר והודה לנשיא על שיחת הטלפון והדאגה לשלום תושבי העיר.

מוקדם יותר היום שלח הנשיא מכתב תנחומים לבני משפחת בן שבת בו כתב: "משפחת בן שבת היקרה והאמיצה, שמעתי בכאב גדול על פטירתו של מוטי, שטבע בשיטפונות שהציפו את נהריה ביממה האחרונה. העיניים מתקשות להשלים עם התמונות והמראות של רחובות שלווים שהפכו פתאום לזירה של טרגדיה נוראה".

הנשיא הוסיף, "מוטי סיכן את חייו כדי לחלץ משפחה שרכבה החל לשקוע מתחת למים שהציפו את הרחוב. בשניות הללו, שבהן המעשה מקדים את המחשבה, נמדד אופיו האמתי של אדם. מוטי לא חשב פעמיים וזינק אל הזרם הסוחף, בתקווה להציל משפחה שלא הכיר, ושאיימה להילכד מתחת למים".

לסיום אמר הנשיא כי, "אומץ הלב שלו, הסירוב לעמוד מנגד, הגבורה שלו, מהדהדים בלב כולנו ומהווים מופת של אנושיות וערבות הדדית בצורתן הנעלה ביותר. אנא, בשמי ובשם אזרחי ישראל כולם, קבלו את תנחומיי הכנים בשעה הקשה הזו. תהא נשמתו של מוטי, הגיבור שלנו, צרורה בצרור החיים. יש גיבורים בישראל!".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נחשון בן עמינדב  

    צדיק אמיתי

  2. צדיק אמתי מן השמיים תנוחמו  (ל”ת)


  3. ההצפות  

    בן שבת

;