1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. פוליטי

הוועדה אישרה עוד צעד בדרך להסרת החסינות

בתום דיון סוער - הוועדה המסדרת אישרה את הצעת ההחלטה שסוללת את הדרך להקמת וועדת הכנסת שתסיר את דרישת החסינות של רה"מ נתניהו • צפו בתיעוד מהדיון הסוער

ארי קלמן, ט"ז טבת תש"פ 13/01/2020 12:51

בתום דיון סוער דיון סוער דיון סוער צילום: בחדרי חרדים

בתום דיון סוער ובתמיכת 16 חברי כנסת, מול התנגדות ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) בלבד - הוועדה המסדרת אישרה את הצעת ההחלטה שסוללת את הדרך להקמת וועדת הכנסת שתסיר את דרישת החסינות שביקש ראש הממשלה נתניהו.

על פי ההצעה שאושרה, הוועדה המסדרת וועדת הכנסת רשאיות לקיים ישיבות בעניינים שבסמכותן, ללא אישור ועדת ההסכמות; ואולם דיונים כלליים בנושאי פיקוח על הממשלה, דיונים בהצעות לסדר היום שהועברו מהמליאה ודיוני חקיקה וחקיקת משנה, יחייבו אישור של יושב ראש הכנסת לאחר שקיבל חוות דעת מהיועץ המשפטי לכנסת

הוועדה תוכל להתכנס שוב ולהקים את הוועדה המסדרת למרות התנגדות יו"ר הכנסת. כבר בשבוע הבא תחל הוועדה את דיוניה בעניין החסינות של ראש הממשלה נתניהו.

יצוין כי במהלך הדיון הסער התעמתו חברי בלוק הימין עם נציגי כחול לבן וניסו לטעון שקיום הדיון אינו חוקי. אולם הטענות שלהם הוסרו בזה אחר זה על ידי היועצת המשפטית של הוועדה. לאור זאת, החליט יו"ר סיעת הליכוד חבר הכנסת מיקי זוהר להחרים את הדיון ויצא יחד עם שאר חברי הבלוק.

בתוך כך, בישראל ביתנו צפויים לדרוש בנוסף גם את הקמת כל ועידות הכנסת, מה שעלול להציב את הבחירות של היו"ר החרדי של ועדת הכספים חה"כ גפני לבחירה מחדש. במידה ובקשת ישראל ביתנו תתקבל, גפני יאלץ שוב לבקש את תמיכת הרשימה המשותפת; ולא - הוא יודח מתפקידו.

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;