י"ט תמוז התשפ"ד
25.07.2024
בעקבות הקפאת המינוי

מירי רגב: "להדיח את לאה צמל לאלתר"

עו"ד לאה צמל שמזה עשרות שנים מייצגת מחבלים ואסירים ביטחוניים, אמורה הייתה להתמנות באופן רשמי לתפקיד יו"ר ועדת בתי הדין הצבאיים בלשכת עורכי הדין • לאור התרעומת הרבה בקרב נפגעי הטרור ובני משפחותיהם, וכן לחץ אדיר של סיעת "אמונה במשפט", ועד מחוז ירושלים בלשכת עורכי הדין נסוג מכוונתו למנותה • רגב: "להדיח אותה לאלתר ולא להסתפק בהקפאת המינוי"

מירי רגב: "להדיח את לאה צמל לאלתר"
שחרור מחבלים כלא עופר. אילסוטרציה צילום: משה מילנר, לע"מ

עו"ד לאה צמל שמזה עשרות שנים מייצגת מחבלים ואסירים ביטחוניים, אמורה הייתה להתמנות באופן רשמי לתפקיד יו"ר ועדת בתי הדין הצבאיים בלשכת עורכי הדין. לאור התרעומת הרבה בקרב נפגעי הטרור ובני משפחותיהם, וכן לחץ אדיר של סיעת "אמונה במשפט", ועד מחוז ירושלים בלשכת עורכי הדין נסוג מכוונתו למנותה.

בעקבות כך, הגיבה שרת התרבות מירי רגב, כי "פרקליטת המחבלים, לאה צמל, חטפה היום פעמיים. ראשית הוקפא מינויה המחודש לתפקיד יו״ר ועדת בתי המשפט הצבאיים. עצם כהונתה של מי שמייצגת מחבלים נתעבים שכל ייעודם הוא לרצוח ישראלים, היא יריקה בפניהם של המשפחות השכולות ושל חיילי צה"ל. מחובתנו להלחם בטרור ובוודאי לא לתת במה וגב לטרוריסטים ולאלה שמגנים עליהם ומייצגים אותם. אני קוראת ליו"ר לשכת עורכי הדין, אבי חימי, לא להסתפק בהקפאת מינויה המחודש ולהדיח אותה לאלתר מכהונתה בתפקיד".

"שנית", הוסיפה רגב, "הסרט שמתעד את פעילותה של צמל ומעביר מסר שתומך ונותן גב למחבלים, לא נכלל לבסוף ברשימת המועמדים הסופיים לאוסקר. בזמן שארה"ב מחסלת את סולימני ונאבקת בטרור העולמי, הדבר האחרון שהאמריקנים והעולם רוצים הוא לראות אידאליזציה של מחבלים על המסך. כולנו רוצים לראות אותם מחוסלים".

כזכור, עו"ד לאה צמל (74), שמזה עשרות שנים מייצגת מחבלים ואסירים ביטחוניים, אמורה הייתה להתמנות באופן רשמי לתפקיד יו"ר ועדת בתי הדין הצבאיים בלשכת עורכי הדין. צמל אמנם מכהנת בתפקיד מזה שמונה וחצי שנים, אך היא המועמדת היחידה ולכן היא היתה אמורה לקבל את המינוי.

לאחר פרסום העניין, פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות ונפגעי פעולות האיבה אשר מלווה ע"י תנועת "אם תרצו", אמרו כי "אין גבול לניתוק ואוזלת היד של לשכת עורכי הדין. מדובר ביריקה בפרצופם של אלפי ישראלים שנרצחו לאורך השנים על ידי מחבלים שפלים כאשר פרקליטת השטן צמל הגנה על חלקם. זו חרפה שאין כדוגמתה".

יו"ר מחוז ירושלים בלשכת עורכי הדין עו"ד אשר אקסלרוד, אמרו ל'בחדרי חרדים' כי מדובר ב"סתם תעמולת הסתה". לדבריו, "היא כבר שמונה שנים ממלאת את התפקיד הזה בהצלחה רבה, בודקת את רמת התחזוקה של בית המעצר בבית המשפט הצבאי לערעורים ב'עופר', ושומרת על הקשר בין הסניגורים שמופיעים שם, לבין נשיא בית המשפט הצבאי".

עם זאת, לאור התרעומת הרבה בקרב נפגעי הטרור ובני משפחותיהם, וכן לחץ אדיר של סיעת "אמונה במשפט", ועד מחוז ירושלים בלשכת עורכי הדין נסוג מכוונתו למנות את פרקליטת המחבלים לאה צמל ליו"ר ועדת בתי משפט צבאיים.

לאה צמל בית דין צבאי לשכת עורכי הדין מירי רגב

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד