1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

לאחר האכזבה המרה - רון קובי מגיב לראשונה: "אין דמוקרטיה"

שעות לאחר שהשר זאב אלקין הודיע כי בכוונתו להדיח את רון קובי מתפקיד ראש עיריית טבריה - קובי מגיב לראשונה ותוקף את השר זאב אלקין, השר אריה דרעי וגם את ראש הממשלה - בטענה שהפקירו את המדינה, וטוען כי יש העדר מנהיגות בישראל • 'בחדרי' עם הסיפור המלא

ארי קלמן, י"ז טבת תש"פ 14/01/2020 08:02

יעתור לבג"צ רון קובי רון קובי צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

שעות לאחר שהשר זאב אלקין הודיע כי בכוונתו להדיח את רון קובי מתפקיד ראש העיר טבריה, קובי מגיב לראשונה ותוקף את השר אלקין, השר אריה דרעי וגם את ראש הממשלה - בטענה שהפקירו את המדינה, וטוען כי יש העדר מנהיגות בישראל.

"נוכחנו לדעת שיש מפלגה אחת - מדינת ישראל, שהיא מפלגה של אנשים מאוד חלשים שלא מעניין אותם כלום. לא אהבת תושבי הארץ מעניין אותם, אלא אהבת הכיסא. מעניין אותם אינטרסים, ומעניין אותם לשבת על תקציבים ועל כספים".

"אנחנו מנסים מאוד קשה להציל את טבריה", הודיע קובי ואמר כי בכוונתו לעתור מחר לבג"צ על החלטת השר זאב אלקין בטענה כי אי אפשר לקבל החלטות שכאלה בזמן ממשלת מעבר. בסביבתו אמרו כי הם זועמים על בג"צ. מנגד, קובי אמר כי, "יש שופטים בירושלים".

קובי טען עוד כי, "בשימוע שלי היה מכשיר, אריה דרעי היה בישיבה בלי להיראות בישיבה. נראה ולא נראה. האיש הזה אובססיבי. הוא על סף כתב אישום ועוד מעט הולך הביתה ורוצה לראות את נקמת השבת. אנחנו הוצאנו את מיזם התחבורה בשבת בכל הארץ שהתחיל מטבריה".

עוד אמר ראש עיריית טבריה היוצא כי, "ביבי הפך לראש הממשלה הבכיין ביותר בהיסטוריה של ישראל. ביבי, לך חלאס. ביבי צריך לעזוב את הזירה הפוליטית עם כל הזכויות שלו. אנחנו מתביישים בכם. יש לנו הזדמנות היסטורית להתפטר מהשלטון המתועב הזה".

כזכור, אתמול החליט השר זאב אלקין להפסיק את כהונתו של ראש עיריית טבריה, רון קובי. השר אלקין החליט על כך לאחר שבחן במשך ימים את נימוקי הדרג המקצועי באשר לכשלון אישור תקציב העירייה במועד הקבוע בחוק, על ידי ראש העירייה וחברי המועצה. בהתאם להחלטת בג"ץ, הסמכות להחלטה בנוגע להמשך כהונתו של ראש העירייה, עברה לשר אלקין לאחר שהדבר אושר בממשלה ובכנסת.

יצוין כי תקציב העירייה לא אושר במועד הקבוע בחוק וגם לא בתקופת הארכה שנתן משרד הפנים והסתיימה ב-30 לספטמבר 2019. על פי סעיף 206 לפקודת העיריות, מועצה שלא מאשרת תקציב עד למועד שקבע משרד הפנים – תפוזר. משכך, הופסקה כהונת חברי המועצה והמועצה פוזרה.

חברי המועצה שפוזרה וראש העירייה הופיעו לשימוע בפני מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, היועץ המשפטי של משרד הפנים, עו״ד יהודה זמרת, מנהל מחוז צפון בועז יוסף וראש אגף תקציבים במשרד הפנים סיוון להבי והעלו את טיעוניהם באשר לנושא האחריות לאי אישור התקציב. בנוסף לשימועים בעל פה, שלחו חברי המועצה וראש העירייה טיעונים בכתב.

לאחר בחינת הדברים במשך ימים, החליט כאמור השר אלקין הבוקר להורות על סיום תפקידו של ראש העירייה, רון קובי. לאחר קבלת החלטת השר אלקין, כינס שר הפנים, אריה דרעי, ישיבה עם אנשי המקצוע במשרד הפנים והחליט למנות את סמנכ"ל משרד הפנים, מוני מעתוק, ליו"ר הועדה הממונה טבריה.

לחברי המועצה ימונו עובדי מדינה ממשרדים שונים ואלה שמותיהם: יוסי עדס, מנהל תחום בכיר אשראי במשרד הכלכלה. רועי דהן, מנהל אגף בכיר פיתוח ההון האנושי, במשרד הפנים. ענת אסרף, מנהלת אגף בכירה בחירות לרשויות המקומיות במשרד הפנים. שלמה כהן, סגן מנהל מחוז חיפה והצפון במשרד הרווחה. יוסי חדד, מנהל מינהל אוכלוסיות מרקם ותיק במשרד הבינוי והשיכון.

בהתאם לחוק, המועצה הממונה תכהן בתפקידה לפחות שלוש שנים ולאחריהן יחליט שר הפנים באשר למועד בחירות חדשות בעיר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ברוסית קוראים לאנשים כאלו "דולבאיוב".  (ל”ת)

  תושב הארץ

 2. מחפשים נציג בכנסת ?  


 3. הלוואי וירוץ לכנסת עם ליברמן, שני דוברמנים  (ל”ת)

  אני

  • הרבה רוח וצלצולים 


 4. הוא יכול להמשיך לעבוד בעירייה, במחלקת תברואה....  (ל”ת)

  חיים

  • ממש לא, עובדים שם אנשים נורמטיבים (ל”ת)


 5. כל מי שבחר בש"ס ובדרעי יש לו חלק בקידוש ה ובקידושת השבת  (ל”ת)

  ישראלית

 6. רון קוּבי - תודה ! ..  


  • חחחחחחחחחח הרגת אותי מצחוק (ל”ת)

   הלל

 7. אריה המלך  

  ספרדי גאה

 8. משוגענער די מספיק, כבר שיגעת מספיק את המדינה  

  צבי

 9. איזה אהבל זה  


 10. יש משהו בדבריו של רון קובי  


  • יאללה רוץ לכנסת (ל”ת)


 11. אכלו לי שתו לי  (ל”ת)


;