1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

כוחות הביטחון הרסו מבנים לא חוקיים בגבעת "קומי אורי"

כוחות צה"ל ומשמר הגבול הרסו שני מבנים במאחז 'קומי אורי' הסמוך ליצהר • עד כה דווח על 2 עצורים ועוד מספר מעוכבים ששוחררו בשטח • צפו בתיעוד

אלי שלזינגר, י"ח טבת תש"פ 15/01/2020 09:29

צפו בתיעוד כוחות הביטחון פועלים בזירה כוחות הביטחון פועלים בזירה צילום: אלעזר ריגר

כוחות גדולים של מג"ב והמנהל האזרחי הגיעו הבוקר (רביעי) לגבעת קומי אורי הסמוכה ליצהר, כדי לפנות ולהרוס שני בתים שנבנו בשטח B, בהם ביתו של פעיל הימין נריה זארוג.

השטח מוגדר מזה מספר חודשים שטח צבאי סגור. בשבוע שעבר דחה בג"צ עתירה שהגיש זארוג לביטול צווי ההריסה, שבה טען כי אין לישראל סמכות להרוס מבנים בשטחי B, אלא רק לרשות הפלסטינית.

לאחר שהפינוי קיבל את אישור הדרג המדיני, הגיעו הבוקר כוחות גדולים של מג"ב, משטרה ומינהל מלווים בכלי הנדסה כבדים, פינו והרסו את בתיהם של משפחת זארוג ומשפחה נוספת.

עד כה דווח למוקד המשפטי של ארגון חוננו על 2 עצורים ועוד מספר מעוכבים ששוחררו בשטח. טרם ברור אם העצורים יילקחו לתחנת המשטרה או ישוחררו בשטח.

צילום: אלעזר ריגר

מזכירות היישוב גינתה את הרס בתי המשפחות, ודורשת מכוחות הביטחון להימנע מפתיחת מעגל אלימות. "עשרות אלפי מבנים ערבים בלתי חוקיים נבנו בשנים האחרונות ביהודה ושומרון, וממשלת ישראל בחרה להתמקד בהריסת בתיהם של משפחות יהודיות ביצהר. כאשר בתי מחבלים שדם יהודי על ידיהם עומדים על תילם". ביישוב הוסיפו כי מהלך כזה בוודאי לא יתרום לשקט באזור.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. המתנחלים האלה צריכים להבין  

  אני

  • גם איפה שאתה גר הם היו לפניך (ל”ת)

   vv

 2. אז מה תפתח חומש בראשית ושם כתוב שארץ ישראל ניתנה לעם ישראל ולא לערבים ולא לאף אחד זה ההבטחה שאברהם אבינו קבל מהאלוקים ושהערבים יסתמו ת'לוע החצוף שלהם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)

  הלל

 3. פששש... סר הבטחון (בזכות) נפתלי בנט.  (ל”ת)

  יאיר

 4. וזה עוד בזמן של שר ביטחון כמו בנט! בושה!  (ל”ת)

  אני

 5. גיבורים על יהודים !!! מדוע לא מפנים את אל אחמר שליד מעלה אדומים שייש צו בית משפט לפנות  (ל”ת)

  דוד

;