1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

בדיון של יונתן פולק, הפגנות ימין ושמאל, אֵם לחייל הוצאה מהדיון

בית המשפט האריך את מעצרו של האנרכיסט יונתן פולק שנעצר במשרדי עיתון "הארץ" לאחר שסירב להתייצב וכפר בסמכות בית המשפט

אלי שלזינגרי"ח טבת תש"פ 15/01/2020 12:57

אינו מכיר בסמכות ביהמ"ש האנרכיסט יונתן פולק בביהמ"ש האנרכיסט יונתן פולק בביהמ"ש צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הבוקר (רביעי) מתקיימים בבית משפט השלום בירושלים שני דיונים בעניינו של יונתן פולק, אנרכיסט ופעיל שמאל. פולק נעצר בעקבות קובלנה של ארגון עד כאן כנגד פעילותו נגד חיילי צה"ל.

מחוץ לבית המשפט, נערכות שתי הפגנות סוערות, אנשי שמאל בהגיעו להביע תמיכה בפולק, ולעומתם אנשי ימין שהגיעו להביע סלידה, ובהם פעילי תנועת "אם תרצו", פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל וכן "פורום אמהות למען לוחמים". משתתפי המחאה הביעו מחאה קולנית נגד פולק ודרשו את כניסתו המיידית לכלא.

פולק, שהבהיר לא אחת שאינו מכיר בבית המשפט, מעצרו הוארך עד ליום רביעי הבא. בתום הדיון ביקש שלא להיות נוכח בדיון הבא, תוך שהוא חוזר ומדגיש כי הוא אינו מכיר בסמכות בית המשפט.

במהלך הדיון החלה אם לחיילים לצעוק לעבר פולק וחבריו האנרכיסטים כיצד הם מסוגלים לתקוף את חיילי צה"ל. האם הוצאה מהדיון. מחוץ לאולם הדיונים תקפה אם נוספת לחיילים המשרתים בצה"ל את חבריו של האנרכיסט פולק בינהם קובי סניץ' אשר גם נגדו עומדת קובלנה פלילית יחד עם פולק.

האמהות פעילות בפורום אמהות למען לוחמי צה"ל. האם קראה בכאב לאנרכיסטים לחדול מפעולותיהם ולהפסיק לתקוף את חיילי צה"ל. כמו כן במקום נמצא גם לוחם לשעבר בצה"ל לירן ברוך אשר איבד את עינו לאחר שהותקף על ידי ערבים ואנרכיסטים אשר מחה אף הוא כנגד האנרכיסטים על פעילותם כנגד חיילי צה"ל.

עו"ד צור פלק מארגון עד כאן אשר הגיש את הקובלנה נגד פולק מסר עם סיום הדיון: "בדיון שהתרחש כעת הנאשם פולק סירב לשתף פעולה עם בית המשפט ועם תביעות ירושלים שהם אלה שהגישו את כתב האישום ובעצם המוכיח שכל הטענות שלו כלפי ארגון עד כאן שכביכול בגללן הוא לא משתף פעולה הן לא נכונות. אנחנו מקווים ומצפים שבית המשפט ישאיר אותו בכלא ויפסיק את ההתפרעויות שלו בקדום בכל יום שישי ובכל יהודה ושומרון".

יחד עם האמהות הגיע לדיון יהודה שהרבני מתנועת אם תרצו, עם פתיחת הדיון מסר שהרבני "אנחנו באנו לכאן הבוקר יחד עם ארגון עד כאן למחות נגד כל האנרכיסטים הקיצוניים שהגיעו לכאן לתמוך ביונתן פולק הארכי אנרכיסט שבעצם פגע בפעילויות שלו בחיילי צה"ל, בהמון חיילי צה"ל. בפעילויות שהוא עשה נזרקו על חיילי צה"ל בקבוקי תבערה ואבנים. באנו לומר לבית משפט שעבריין זה מקומו בכלא. לא בעבודה עם גרפיקאיות בעיתון הארץ. בן אדם שפוגע בחיילי צה"ל ובעם ישראל מקומו בכלא".

מפורום אמהות למען לוחמים המלווה על ידי תנועת "אם תרצו" נמסר כי "מי שתועד תוקף השכם וערב את חיילי צה"ל ומבזה את בית המשפט שוב ושוב חייב לקבל את העונש המירבי. יש להעביר מסר ברור ולפיו מי שתוקף את חיילי צה"ל מקומו הוא רק בין סורג ובריח. אנו נמשיך לעמוד על המשמר נגד כל מי שיבקש לפגוע בחיילי צה"ל באשר הם".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ללא כיסוי ראש, חחחחחח.....  (ל”ת)

    נטרוניי חרטה

;