1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

רכבו של היועץ החרדי נגנב: "מדינה מטורפת"

הדובר ויועץ התקשורת ירח טוקר, ספג הערב אבידה קשה, כאשר רכבו נגנב מביתו בשכונת הר שמואל בגבעת זאב והביע את זעמו על כך שהמשטרה לא עושה דבר בכדי לנסות ולהציל את הרכב, כאשר הוא רואה באיתוראן היכן בדיוק נמצא הגנב עם הרכב

אלי שלזינגר, כ"ב טבת תש"פ 19/01/2020 21:15

זעם על המשטרה משוחח בטלפון. אילוסטרציה משוחח בטלפון. אילוסטרציה צילום: unsplash

רכבו של יועץ התקשורת החרדי ירח טוקר, נגנב הערב (ראשון) מביתו בשכונת הר שמואל, להפתעתו הרבה, כאשר פנה למשטרה ודיווח להם על המיקום המדויק של רכבו, נמסר לו ש'אין מה לעשות'.

"מדינה מטורפת" כתב טוקר, "רואים באיתוראן שהגנב בכפר קלנדיה. המשטרה אומרת שאין מה לעשות". טוקר, בשיחתו עם המשטרה, אמר להם שהוא עוקב אחר הרכב באמצעות איתוראן, "רואים באפליקציה איך הוא נוסע ונוסע ונוסע חופשי", אך מתגובת המשטרה הבין שרכבו כבר לא ישוב אליו.

טוקר סיפר ל'בחדרי חרדים': "הוא גנב את זה מתחת לבית שלי בהר שמואל, במשך דקה וחצי הוא ניסה לפתוח את הקודן, ניסה לפצח את זה או משהו והוא נמלט. דקה אחרי שהוא יצא מהאוטו, ירדתי וטסתי אחריו למטה, אבל כבר לא ראיתי אותו. ניסיתי להשיג את איתוראן, הם לא ענו לטלפונים במשך 20 דקות - חצי שעה. דיווחתי למשטרה, עד שהם יצאו לדרך, הוא כבר היה בקלנדיה". 

בסיכום שנת 2019 של חברת "פוינטר", דווח כי אחוז הגניבות של כלי רכב מותקני איתור נשארו זהים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. שיטת הגניבה המובילה כיום היא שכפול מפתח "גולם" בתהליך הגניבה תוך כדי התחברות לשקע OBD שבאמצעותו מתחברים למחשב הרכב.

הגנבים מקודדים מפתח חדש ומוחקים את המפתחות הקיימים. ב-2019 כ-50% מסך ניסיונות הגניבה שנרשמו התבססו על שיטה זו. הנתונים העידו גם על עלייה בגניבות רכב באזור הדרום, במיוחד גי'פים משנתון נמוך 2005-2007.

ממשטרת ישראל נמסר: בניגוד לנטען, מיד עם קבלת הדיווח הוזנקו כוחות משטרה שפתחו בסריקות נרחבות במקביל למאמצים טכנולוגיים ושמירה על קשר טלפוני עם בעל רכב, הכל בניסיון לאתרו.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אולי תפנה למשטרה הפלשתינית ??  (ל”ת)


 2. חחחחחחחחח  


 3. מבקשים כתבה מתי המשטרה כן עזרה  

  דוד

 4. טוקר הנחמד, כל יום יש מאה כמוך...  

  קובי

 5. אני עמדתי בתחנה של רמות לכיון גבעת זאב בסביבות 22:00 ראיתי רכב נראה לי מאזדה שנסע במהירות ומרוב מהירות הוא עלה טיפה על השול וכל הפלסטיק הגדול שמיתחת למנוע נפל והיה רעש גדול ומה שמעניין זה שהרכב כזה לא היה ברור ולקח שמאלה לרמות ד והוא לא חזר לבדוק מה קרה אם ירח טוקר רוצה יותר פרטים או שעוד רכב נגנב התקשרו ל 0527631082 פשוט אין לי את המספר שלו  (ל”ת)

  משה

 6. תגיד לגפני שידבר עם טיבי...  

  תגיד

 7. יש ביטוח לא?? כבר היה להם הזמנה לחלפים של קודייאק..?  (ל”ת)

  מירו