ט' תמוז התשפ"ד
15.07.2024
יכלו למנוע את האסון

מקרה חריג: תביעת ענק על סך שני מיליון וחצי שקלים נגד השב"כ

תביעה ענק על סך שני מיליון וחצי שקלים מוגשת נגד השב"כ בגין התאבדות סוכן ורשלנות המפעיל | עורכי הדין מאשימים בכתב התביעה את השב"כ שיכול היה למנוע את האובדן | מהשב"כ מסרו ל'בחדרי': "גורמים אינטרסנטים עושים שימוש במותו של המנוח כדי לתקוף את השירות"

מקרה חריג: תביעת ענק על סך שני מיליון וחצי שקלים נגד השב"כ
אילוסטרציה צילום: גדעון מרקוביץ, פלאש 90

תביעת ענק מוגשת נגד שירות הביטחון הכללי, בה התובעים, באמצעות עורכי הדין איתמר בן גביר ויוסף מזר, מבקשים מבית המשפט שיורה לשב"כ לפצות בשניים וחצי מיליון שקלים את משפחתו של מקור מודיעיני שהתאבד לפני כשנתיים בישוב חוות גלעד שבשומרון.

בכתב התביעה מאשימים עורכי הדין של המשפחה את השב"כ, בכך שהם היו יכולים למנוע את מקרה ההתאבדות, אך הם לא נקפו אצבע לשם כך.

בהקלטות שיחות של השעות האחרונות לחייו נשמע הסוכן מספר למפעילו כי בכוונתו להתאבד וכי הוא עם חבל על הצוואר יותר מרבע שעה, אולם למרות האותות והמצוקה, בחר המפעיל שלא להזעיק כוח וברשלנות פושעת הביא למותו של הסוכן.

עורכי הדין איתמר בן גביר ויוסף מזור מוסרים בתגובה: "מדובר במקרה חמור של רשלנות פושעת של שירות הביטחון הכללי. לא רק שבשב"כ הפכו את אותו ממקור מודיעיני לטרגדיה מהלכת, אלא הם גם לא פעלו למנוע את התאבדותו. גם כאשר הוא היה עם חבל על הצוואר וזעק למפעיל שלו בשב"כ שהוא רוצה להתאבד, מלבד 'דברי ניחומים' המפעיל לא נקף אצבע בשביל לעצור את ההתאבדות ולמעשה ברשלנותו אחראי למותו המיותר".

משב"כ נמסר בתגובה ל'בחדרי חרדים': "שירות הביטחון הכללי אינו נוהג למסור מידע אודות פעילותו האופרטיבית, ואין בכך בכדי לאשר את המידע שפורסם. מכלל המידע שברשותנו עולה כי המנוח החליט לשים קץ לחייו נוכח נסיבות אישיות מצערות".

עוד הוסיפו בשב"כ, "אנו משתתפים בצער המשפחה ומצרים על כך כי גורמים אינטרסנטים עושים שימוש במותו של המנוח כדי לתקוף את השירות, כחלק מניסיון לפגוע בשירות ובפעילותו. שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול למימוש ייעודו למען ביטחון המדינה".

שירות הביטחון הכללי תביעה אזרחית התאבדות איתמר בן גביר

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד