1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

איש הדת המוסלמי הבכיר יבקר במחנות ההשמדה

ממשלת סעודיה עושה צעד נוסף אל עבר יחסיה עם ישראל, כאשר איש הדת הסעודי יבקר השבוע באופן נדיר במחנה ההשמדה אושוויץ כחלק מאירועי ציון יום השואה הבינלאומי | הוא צפוי אף לשאת תפילה לזכר הנספים 

יענקי פרבר, כ"ג טבת תש"פ 20/01/2020 19:49

ביקור נדיר והיסטורי איש הדת הסעודי, מוחמד אל-עיסא איש הדת הסעודי, מוחמד אל-עיסא צילום: באדיבות המצלם

השבוע צפוי ביקור נדיר של איש הדת הסעודי, מוחמד אל-עיסא, מזכ"ל "ליגת העולם האסלאמי" במחנה אושוויץ כחלק מאירועי יום השואה הבינ"ל ו-75 שנה לשחרור המחנה. הוא צפוי לשאת תפילה לזכר הנספים. אמור להתלוות אליו נשיא הוועד היהודי האמריקני.

זהו מהלך בין דתי חשוב, מאחר ו‏מדובר בהמשך המגמה בסעודיה - התנגדות מוחלטת להכחשת השואה ולכל אקט של אנטישמיות. מגמה שהחל אותו עיסא לפני שנתיים, עת שלח את האיגרת למוזיאון השואה בוושינגטון שבה הביע הזדהות עם הקורבנות והבהיר: "האסלאם האמיתי לא יכול לקבל פשעים כאלה". בהמשך הוא גם ביקר שם, במוזיאון השואה בוושינגטון. כך מדווח לראשונה רועי קייס מדסק הערבים של 'כאן 11'.

עיסא עם יורש העצר מוחמד בן סלמאן

‏אל-עיסא שהיה בעבר שר משפטים, נחשב למקורב ליורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, האיש החזק בממלכה. אל-עיסא מוביל בעידודו של בן סלמאן את מגמת הדיאלוג בין שלוש הדתות והפתיחות ביחס ליהדות ולנצרות. הנסיך גם מוביל את מגמת הפתיחות בממלכה בניסיון לשנות את תדמיתה השמרנית.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. לא שמענו על גדולי התורה או אדמו"רים,,,  

    שריר

    • אתה חי בסרט!! תעשה גוגל הרב אזרחי באושוויץ ועוד... 

      מצדרביעי