1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. מפלגות

בכירי הרבנים מספרים במכתב: זה מה שגרם לרפי פרץ לחזור בו

יו"ר 'הבית היהודי' רפי פרץ, שומר על שתיקה בימים האחרונים ולא מתראיין, לאחר שהפר את ההסכם עם 'עוצמה יהודית', בכירי רבני המגזר, מנסים לצנן את הביקורת החריפה כלפיו ומסבירים במכתב שפרסמו, מדוע הוא "פעל נכון, למרות שהחלטה זו פגעה בו אישית" • המכתב המלא

ארי קלמן, כ"ג טבת תש"פ 20/01/2020 21:50

בעקבות הסערה והביקורת הרב חיים דרוקמן/הרב איתן אייזמן הרב חיים דרוקמן/הרב איתן אייזמן צילום: הדס פרוש/יונתן זינדל, פלאש 90

"ביום רביעי האחרון הוזמנו על ידי ראש הממשלה ללשכתו על מנת לסייע בסוגיית החיבורים במפלגות הציונות הדתית", כך פותחים בכירי רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן והרב אייתן אייזמן, את המכתב שהם מפרסמים הערב (שני) בו הם מגוללים את מה שהתרחש בחדר הסגור בלשכת נתניהו בשבוע שעבר.

"הגענו אליו (ראש הממשלה בנימין נתניהו א.ק.) והתחלנו בבירורים לגבי הסיכויים לעבור את אחוז החסימה". משחזרים היום בכירי הרבנים ומספרים כי "לאחר כשעה הבנו שאין כל סיכוי לרשימת הבית היהודי ועוצמה יהודית לעבור את אחוז החסימה. אי לכך, המלצנו לרב רפי פרץ שבמציאות הזאת אין ברירה לא לחבור לימין החדש ולאיחוד הלאומי, למרות שלשם כך צריך להפר את ההסכם עם עוצמה יהודית".

הרבנים מסבירים במכתבם את מה שעמד מאחורי ההחלטה כי יו"ר 'הבית היהודי' יחזור בו מההסכם עם איתמר בן גביר, כשהם מציינים כי "אין ספק שעדיף לפחות שהבית היהודי תהיה לה נציגות בכנסת בלי עוצמה יהודית מאשר ששתיהן תהיינה מחוץ לכנסת".

"ראינו שלרב רפי היה הדבר קשה מאוד. אבל הוא הבין שהאחריות הציבורית המוטלת עליו כיו"ר הבית היהודי מחייבת לנהוג כך, למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל", מציינים הרבנים ומעניקים גיבוי לעמדתו של השר הרב רפי פרץ וכותבים, "אנחנו משוכנעים שהרב רפי פרץ פעל נכון, למרות שהחלטה זו פגעה בו אישית, מצד אלה שאינם שוקלים את העניין מתוך אחריות כלל - ישראלית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. איך נאמין למי שמתיר לשקר??  


  • ראש הממשלה מלא אותם בהפחדות שיקריות-זה הכל 


 2. גם דרוקמן ואייזמן ראוי שיתעטפו בשתיקה.  

  דני

 3. לכו הביתה  

  בניאה

 4. עכשיו אני מבין למה הציונות הדתית נראית ככה! הרבנים אז לא פלא שזה הציבור  

  קובי

 5. רפי פרץ היה צריך להתפטר  

  פיני

 6. הכל בנט אשם!!אבל חמה הסכים פרץ ללא עןצמה להיכנס?  

  עינת

 7. מעניין שהרבנים לא כפו על סמוטריץ להפר הסכם עם בנט,רק על הרב רפי  


 8. אמת  

  שמואל ד.

 9. האשמה היא לא ברב פרץ, אלא בבנט שהתייהר והתעקש  (ל”ת)


 10. בן גביר=84,000, אז כמה שווה פרץ??? הרבה פחות...  (ל”ת)

  אחוז החסימה

 11. לעבור אחוז חסימה זה פיקוח נפש??? אז מותר לשקר??? ותכל'ס ברור שהיו עוברים!!  


 12. בקיצור "עלמא דשיקרא" במיטבו רח"ל  (ל”ת)


;