1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

נחשף המנהיג האכזרי החדש של דאעש

אחרי חיסולו של מנהיג ארגון המדינה האיסלאמית דאעש, אבו בכר אל-בגדדי, עקבו גורמי המודיעין בעולם אחר מינוי היורש ועל פי הדיווח ב'גארדיאן' הבריטי, הוא מחבר המייסדים של הארגון ונחשב לאכזרי הרבה יותר מקודמו • עם זאת זהותו הפיזית עדיין לא נחשפה 

יענקי פרבר, כ"ג טבת תש"פ 20/01/2020 22:09

מתעלה באכזריותו על קודמו אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה אילוסטרציה. למצולם אין קשר לכתבה צילום: unsplash

המנהיג החדש של המדינה האסלאמית, דאעש, הוא מוחמד עבדול רחמן אל-מוולי אל-סאלבי, כך על פי גורמים בשני שירותי מודיעין. הוא אחד מחברי המייסדים של קבוצת הטרור והוביל את חטיפות המיעוט היזידי בעיראק ופיקח על פעולות טרור ברחבי העולם. כך מדווח ה'גארדיאן' הבריטי.

ל"גרדיאן" נודע כי סאלבי נקרא לדגל שעות לאחר חיסולו של אבו בכר אל-בגדדי באוקטובר. המנהיג האכזרי בעולם. השם שדאעש העניקו למחליפו של אל-בגדדי באותה תקופה, אבו איברהים אל-האשימי אל-קוריאשי, היה שם שלא הוכר על ידי סוכנויות מודיעין.

בשלושת החודשים שחלפו מאז החיסול של אל-בגדאדי, התמונה של המחליף החלה להתבהר, על ידי מרגלים אזוריים ומערביים, והוא לא פחות אכזרי מאל-בגדדי, ואולי מתעלה באכזריותו.

סאלבי נחשב לאחד האידאולוגיים המשפיעים ביותר על שורותיו של דאעש, נולד למשפחה טורקמנית - עירקית בעיר טאל עפאר, הוא אחד הבודדים שאינם ערבים בין ההנהגה הרצחנית של דאעש.

המנהיג החדש, בעל תואר במשפטים בשריעה (הלכות דתיות) מאוניברסיטת מוסול. בשנת 2004 הוא נעצר על ידי כוחות ארה"ב בכלא קמפ בוקה בדרום עיראק, שם פגש את אל-בגדדי. ויש לו לפחות בן אחד.

לפני חיסולו של אל-בגדדי, בפשיטה צבאית של ארה"ב בצפון-מערב סוריה ב-27 באוקטובר 2019, מחלקת המדינה של ארה"ב העמידה פרס של חמישה מיליון דולרים על ראשו של סאלבי ועל שני בכירים נוספים בקבוצה. סאלבי הוצג כמחליף פוטנציאלי לבגדאדי באוגוסט, אך אישור על מינויו הרשמי לקח כמה חודשים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.