1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. חדשות פוליטיקה

נתניהו וגנץ מתעמתים בפומבי; השר סמוטריץ' שלף תרגיל מפתיע

אחרי שבימין האחרונים השיח במרחב הפוליטי בישראל עסק רובו ככולו בסוגיית החסינות של ראש הממשלה נתניהו, גנץ ונתניהו מתעמתים בפומבי על סוגיית החלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן והשר סמוטריץ' שלף תרגיל מפתיע • "בני גנץ, אני מצפה לתשובתך עוד הערב"

ארי קלמן, כ"ד טבת תש"פ 21/01/2020 15:03

"טיבי שם לך וטו" בנימין נתניהו / בני גנץ בנימין נתניהו / בני גנץ צילום: הדס פרוש/יונתן זינדל, פלאש 90

במטרה לשנות את השיח סביב סאגת החסינות של נתניהו, ראש הממשלה מתעמת בפומבי עם יו"ר כחול לבן בני גנץ,בנושא החלת הריבונות הישראלית בבקעת הירדן. ברקע התרגיל המפתיע של השר בצלאל סמוטריץ׳.

בעקבות דרישתו של השר סמוטריץ׳ לדון במליאת הכנסת בשבוע הבא לא רק בחסינות נתניהו אלא גם להצביע על החלת הריבנות הישראלית בבקעת הירדן וזאת במטרה לאתגר את כחול לבן, שלא הביעו עמדה ברורה בנושא.

היום (שלישי), מביע יו"ר כחול לבן בני גנץ תמיכה בהחלת הריבנות בבקעה, אך הוא דורש להביא אותה לאישור הכנסת רק לאחר הבחירות.

בסיור שקיים במועצה אזורית מגילות צפון ים המלח בבקעת הירדן אמר גנץ, כי "לאחר הבחירות אנחנו נפעל להחלת הריבונות על בקעת הירדן, נעשה זאת במהלך לאומי מוסכם ובתיאום עם הקהילה הבינלאומית".

"עד אז" אמר גנץ, "נדאג לפתח את המרחב הזה. חייבים להתקדם, אסור שיקרו מקרים נוספים כמו אובדן צופר ונהריים, תופעה חמורה שהתרחשה בעיקר בגלל הזנחה מדינית מתמשכת שבינינו לבין ירדן".

בתגובה לדבריו, מיהר ראש הממשלה  נתניהו להגיב ואמר: "למה לחכות לאחרי הבחירות אם אפשר להחיל ריבונות על בקעת הירדן כבר עכשיו בהסכמה רחבה בכנסת?", תהה רוה"מ ופנה ליו"ר כחול לבן בעקיצה, "בני גנץ, אני מצפה לתשובתך עוד הערב, אלא אם אחמד טיבי שם לך וטו".

גנץ הגיב על כך בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "‏ביבי. קודם נדון בחסינות. אחר כך ננהל את החלת הריבונות."

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ספין וספחת שווה קדחת  (ל”ת)

  קודם שיועיל לספח את בלפור

 2. למה  


 3. מי שמך להציב אולטימטום?  

  אוביקטיבי

 4. ביבי והליכוד  

  אדם

 5. אז מי שעוסק בחסינות זה גנץ  (ל”ת)

  דוד

 6. גנץ תתעסק בעיקר וזה לא החסינות של ביבי אלא של העם........  (ל”ת)

  חגי

 7. הקהילה הבינלאומית  

  דורון