1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

שעט לרמזור אדום ב-170 קמ"ש והרג אם ופעוטה

נסיעת מבחן: הנהג הצעיר שפגע במשפחת רימל והביא למותם של שניים מבני המשפחה - הואשם הבוקר בעבירות של המתה בקלות דעת

אלי שלזינגר, כ"ה טבת תש"פ 22/01/2020 11:34

ללא ביטוח רמזור אדום רמזור אדום צילום: דוד כהן, פלאש 90

‏טארק כורד, הנהג בן ה-19 שפגע בכלי רכבם של בני משפחת רימל מנווה צוף בכביש 443 סמוך לצומת גבעת זאב, מחנה עופר, הואשם הבוקר (רביעי) בשתי עבירות של המתה בקלות דעת, עבירות של חבלה חמורה, שלוש עבירות של פציעה ונהיגה במהירות מעל המותר.

כחודשיים לאחר התאונה הנוראית בה נהרגו ציפי רימל ע"ה בת 35 ובתה נועם רחל ע"ה בת ה-3 שבועות, ולפציעתם הקשה של אפרים ובנו איתי בן ה-12 - פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד טארק כורד בן 19 מהכפר עקב בגין המתה בקלות דעת ועבירות נוספות שגרמו למותן של אם ובתה ולפציעה של נוסעים נוספים.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רחל אהרוני-זאבי מפרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), בתאריך 1.12.19 בסביבות השעה 00:05, נהג טארק כורד ברכבו, מקלנדיה לכיוון צומת עטרות, ומשם בכביש 45 לכיוון מערב כשהוא נוסע בנתיב האמצעי מתוך 3 נתיבים בכיוון נסיעתו.

מאז קיבל הנאשם את רישיון הנהיגה שלו ועד לתאונה נהג הנאשם ברכב בעל תיבת הילוכים ידנית פעמים ספורות בלבד וניסיון הנהיגה שלו ברכב מסוג זה היה דל מאוד. נוכח העובדה שרכש את הרכב מספר ימים מועט לפני כן, החליט הנאשם לבצע "נסיעת מבחן" ברכב, כדי לבדוק כיצד הרכב מגיב במהירות נסיעה גבוהה.

במהלך הנסיעה הגביר טארק כורד את מהירות נסיעתו בדרך עד כדי מהירות של כ-170 קמ"ש. עם התקרבו לצומת היה שדה הראיה של הנאשם פתוח והרמזורים המוצבים בצומת הראו אור אדום. באותה עת עמדו בצומת ברמזור אדום מספר כלי רכב נוספים.

הנהג הנאשם טארק כורד בבית המשפט הבוקר. צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

טארק כורד שהבחין ברמזור האדום והיה מודע למהירות נסיעתו כחלק מנסיעת המבחן, לא האט את מהירות נסיעתו וכ-40 מטרים מקו העצירה של הצומת פגע עם חזית הרכב בחלק האחורי של הרכב של משפחת רימל ופגע בהמשך ברכבים נוספים.

כתוצאה מהפגיעה, הסתובב הרכב של משפחת רימל ופגע ברכב נוסף, כאשר מעוצמת המכה הועף גם הוא קדימה לעבר הצומת למרחק של כ-35 מטרים. כתוצאה מהתאונה נהרגו במקום ציפורה רימל ז"ל ובתה התינוקת בת שלושה שבועות, נועם רחל רימל ז"ל. אב המשפחה, אפרים רימל, נפצע קשה ובנו עדיין מאושפז במצב אנוש בבית החולים, שלושה נוסעים שנסעו ברכבים אחרים נפצעו קל.

במעשיו המתוארים גרם בקלות דעת, תוך שהוא נוטל סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת מותם ופציעתם של עוברי הדרך, למותן של אם ובתה. בנוסף חבל הנאשם חבלה חמורה שלא כדין באפרים ובאיתי רימל וגרם לפציעתם של שלושה נוספים. כמו כן, נהג הנאשם במהירות בלתי סבירה, נהג ברכב ללא ביטוח וגרם נזק לרכוש.

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להאריך את התנאים המגבילים בו מצוי הנאשם כיום, בין היתר מעצר בית מלא ופסילת רישיון הנהיגה שלו, עד לתום ההליכים נגדו.

עו"ד רחל אהרוני-זאבי כתבה בבקשה להארכת התנאים המגבילים כי הנאשם החליט לבצע "נסיעת מבחן" ברכב, נהג ברכב במהירות מופרזת מעל המותר, מהירות של כ-170 קמ"ש, שעט לעבר רמזור אדום בו עמדו באותה עת מספר רכבים, מבלי להאט, והתנגש בעוצמה ברכב הרנו של משפחת רימל וברכב נוסף. כתוצאה מכך, רכב הרנו הסתובב ופגע גם הוא ברכב נוסף.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. זבל אנושי  

    אני

  2. רצח בקלות דעת !!