1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

פרסום ראשון: 'הפלג הירושלמי' ייצאו להפגין ביום ראשון הקרוב

פרסום ראשון: בעקבות מעצרו של בנו של רב העדה האתיופית עקב אי התייצבותו, בפלג הירושלמי מסרו ל'בחדרי חרדים' כי הם יצאו להפגין ביום ראשון הקרוב • המעצר התבצע על ידי שוטרים צבאיים שהגיעו לביתו באישון ליל

קובי ברקת, כ"ו טבת תש"פ 23/01/2020 17:29

בעקבות מעצר בן הרב מפגין חרדי בהפגנה (למצולמים אין קשר לכתבה) מפגין חרדי בהפגנה (למצולמים אין קשר לכתבה) צילום: תומר רוקמן, פלאש 90

אמש (רביעי) בשעות הלילה, נעצר הבחור גמליאל מהדני, בנו של הרב מעדני - רב הקהילה האתיופית באור יהודה, זאת עקב אי התייצבותו. המעצר התבצע על ידי שוטרים צבאיים שהגיעו לביתו באישון ליל.

מהדני משתייך ל'בני עלייה' של הפלג הירושלמי, אותם בחורים שלא מתייצבים בלשכות הגיוס.

מהוועדה להצלת עולם התורה נמסר, כי יעלו להתייעצות במעונם של גדולי ישראל, ובראשם מנהיג בני תורה הגר"א דויטש.

ממידע שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' עולה כי הפלג ייצאו להפגין ביום ראשון הקרוב בעקבות מעצרו של הבחור.

בהודעה שהפיצו אנשי הפלג נכתב, כי "בעקבות מעצרו הנפשע באישון ליל. של 'בן העליה', אסיר עולם התורה, הבחור החשוב דניאל מהדני, בנו של רב העדה האתיופית באור יהודה, שלא מתייצב בלשכות הגיוס כהוראת רבינו מרן ראש הישיבה הגר"ש אוירבך זצוק"ל.

התכנסו הערב רבני הוועד להצלת עולם התורה במעונם של מרנן ורבנן גדולי התורה שליט"א, ושמעו מהם על החובה הגמורה לצאת ולהרעיש עולם ומלואו במחאה על מעצרו הנפשע של אסיר עולם התורה.

ציבור בני התורה ייצא בהמוניו למחאה רבתית בירושלים, ביום ראשון (כ"ט טבת תש"פ) בשעות אחר הצהריים".

דובר הוועדה להצלת עולם התורה הרב אברהם מנקס אמר כי "מדובר בבחור מיוחד, 'בן עליה'. הציבור צריך להיות מוכן אחרי בדיקת כל הפרטים. הדברים הועברו לגדו"י ואת אשר יורונו נעשה. נצא למערכה ונרעיש עולם ומלואו.

מהועדה להצלת עולם התורה נמסר: "לא ננוח ולא נשקוט עד תבוסתה המלאה של המזימה לפגוע בציפור הנפש של עולם התורה, שמתאפשר ע"י חוק הגיוס הנורא המספסר בנשמות בחורי ישראל".

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. האם גם האתיופים ייצאו להפגין?  (ל”ת)

    יהודי