1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

נתניהו, הנשיא האוקראיני והמטוס שהופל ע"י איראן

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר עם נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי, במעון רה"מ בירושלים

אלי שלזינגר, כ"ז טבת תש"פ 24/01/2020 13:02

"לפעמים אנחנו חווים טרגדיות" נתניהו וזלנסקי בפגישתם היום נתניהו וזלנסקי בפגישתם היום צילום: חיים צח/לע״מ

דברי ראש הממשלה נתניהו בפתח הפגישה: "הנשיא זלנסקי, ברוך הבא לירושלים. טוב לראות אותך שוב. אתמול ציינו 75 שנה לשחרור אושוויץ. הזכרתי את המחיר הכבד ששילמו העמים והחיילים של בעלות הברית, כולל במזרח אירופה וברית המועצות לשעבר, מחיר נורא. אנחנו יודעים שבלעדיהם לא היו נשארים ניצולים ולא הייתה כלל מדינה יהודית. אנחנו לעולם נהיה אסירי תודה על כך.

"באותה מידה, אני מרוצה מהכיוון אליו היחסים בינינו מתקדמים, כפי שבא לידי ביטוי בביקור שלי אצלך באוקראינה ובהעמקת היחסים בינינו. לפעמים אנחנו חווים טרגדיות, כפי שראינו במקרה המזעזע של הפלת המטוס שלכם על ידי משמרות המהפכה של איראן. איראן ידעה מהרגע הראשון שכוחותיה הם שיירטו את המטוס שלכם, והם ניסו להסתיר את זה. הם הסתירו את זה במשך 48 שעות עד שנאלצו להודות בזה. זה אומר הרבה לגבי אופיו של המשטר הזה.

"שתי המדינות שלנו הן דמוקרטיות ששואפות להתקדם לעבר העתיד באמצעות שיתוף פעולה, בין היתר בטכנולוגיה, תיירות ועוד, ולהפיק את מלוא הרווח הגלום בשיתוף פעולה בין החברות חופשיות שלנו. אני מצפה לקדם את זה ואני מצפה גם לשוחח איתך על הדרכים להתמודד מול הכוחות והמשטרים שמאיימים על תרבותנו המשותפת ועתידנו המשותף. אני מקבל את פניך ברוח הידידות הזאת. ברוך הבא.״

נשיא אוקראינה זלנסקי סיפר בדבריו לראש הממשלה על משפחתו ששרדה את השואה.

ראש הממשלה התייחס לדבריו ואמר: "תודה רבה הנשיא זלנסקי. זה מרגש מאוד. אלה סיפורים של גבורה בלתי רגילה - חסידי אומות העולם, אנשים לא יהודים שהצילו יהודים וכך סיכנו את חייהם וחיי משפחותיהם. זהו באמת אומץ שאין דומה לו, וזה כולל גם את סיפור המשפחה שלך, המאבק לחיים, המאבק על העתיד - הסיפור המשותף שלנו משקף את זה. ברוך הבא לירושלים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. על מה בדיוק  

    יורי