1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות

שלושה ישראלים ששבו מסין אושפזו בבידוד

שלושה ישראלים אושפזו בבידוד לאחר שהתעורר חשש שנדבקו בוירוס הסיני • השלושה חזרו בשבוע האחרון מסין • לפני זמן קצר נמסר כי נשללה האפשרות שאכן נדבקו בוירוס • כל הפרטים העדכניים על הוירוס המסתורי שמתפשט בסין 

קובי בורנשטיין, כ"ח טבת תש"פ 25/01/2020 18:12
תגיות:

הנגיף המסתורי חדר בידוד חדר בידוד צילום: ארכיון בחדרי

שלושה ישראלים שחזרו לאחרונה מסין, מאושפזים בבידוד בבתי חולים ברחבי הארץ, מחשש שנדבקו בנגיף הסיני "קורונה". לשלושה יש תסמינים הדומים לתסמינים של הוירוס הקטלני, והם ממתינים לתוצאות הבדיקות שיקבעו האם אכן נדבקו חלילה בנגיף.

משרד הבריאות פרסם הודעה ובה נכתב כי "בישראל נבדקים כרגע מספר מטופלים שהגיעו מסין, נמצאים בבידוד וממתינים לתוצאות מעבדה. כמו כן, בסופ"ש האחרון השתחררו מספר מטופלים עם חשד לקורונה ששהו בבידוד לאחר שחזרו מסין והתברר שלא חלו בנגיף. המשרד מצוי בקשר עם הגופים הבינלאומיים וגורמי המקצוע בארץ ובעולם בנושא ומקיים התייעצויות שוטפות".

כמו כן, במשרד הבריאות חזרו על האזהרה לציבור להימנע מנסיעות למחוז חוביי שבסין בזמן הקרוב.

בסיו הטילו מצור על העיר ווהאן בה נתגלה הנגיף, ובמקביל נבנה שם בית חולים מיוחד עבור חולים שנדבקו בנגיף. בנייתו של בית החולים אמורה להסתיים בתוך כששה ימים.

מניין ההרוגים כתוצאה מהתפרצות הווירוס הקטלני עומד עד כה על 41 בני אדם, כשלמעלה מ-1,300 נוספים נדבקו בו ברחבי העולם.

כדי למנוע את הפצת הנגיף, ממשלת סין הודיעה כי תשהה יציאת קבוצות תיירים מהמדינה עד להודעה חדשה. סוכנויות התיירות במדינה הונחו להפסיק למכור חבילות נופש וטיסות ליעדים מחוץ לגבולותיה החל מיום שני הקרוב.

ישראלי בשנות ה-50 לחייו שחזר לאחרונה מסין אושפז בבית החולים שיבא תל השומר לאחר שנחשף לאנשים הנושאים את נגיף הקורונה המסוכן, בבית החולים שיבא מעריכים כי הגבר עצמו לא נדבק בווירוס ממנו מתו מאות.

בתוך כך, משרד הבריאות חוזר ומחדד את ההמלצה להימנע מנסיעות למחוז חוביי בסין, כפי שממליצים במדינות נוספות. יש לשים לב כי אזורים רבים בסין נסגרו לכניסה.

המשרד מצוי בקשר הגופים הבינלאומיים וגורמי המקצוע בארץ ובעולם בנושא, מקיים התייעצויות שוטפות ויעדכן את הציבור בהתפתחויות.

משרד הבריאות מעדכן כי במהלך סוף השבוע נבדקו 3 מטופלים שהגיעו מסין: האחד בהדסה עם תוצאה שלילית מלאה, השני בשיבא- עם תוצאה חיובית לשפעת והמקרה השלישי היא תיירת מסין שנמצאת בבידוד בבית ג׳אלה.

"אנו מעריכים כי בעת הקרובה צפויים מקרים נוספים של חשד בקרב השבים מסין, אשר צפויים להסתבר כמחלות אחרות. ככל שיהיה מקרה מאומת של הנגיף, תצא הודעה מסודרת מהמשרד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש להפסיק להזמין מוצרים מסין. כל עוד לא יודעים איך נדבקים.  (ל”ת)

    מוטי