1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

סגן השר הסעודי: ללחוץ על המשטר האיראני

בראיון לערוץ אלערביה בשפה האנגלית התייחס סגן השר הסעודי לשורה של נושאים ובין היתר אמר כי "יש ללחוץ על המשטר האיראני כדי לעצור אותו מפעילותו ההרסנית"

יענקי פרבר, כ"ח טבת תש"פ 25/01/2020 20:24
תגיות:

"מגמת הסלמה" מוסלמיות באיראן. אילוסטרציה מוסלמיות באיראן. אילוסטרציה צילום: unsplash

סגן שר ההגנה של סעודיה, ח'אלד בן סלמאן, בראיון לערוץ אלערביה בשפה האנגלית:

• יש ללחוץ על המשטר האיראני כדי לעצור אותו מפעילותו ההרסנית, שתוביל - אם לא ייעשה דבר בנושא - לעימות גדול יותר.

• הסכם הגרעין האט את יכולתה של איראן לייצר פצצה גרעינית אך גרם להגדלת המימון שהעבירה לארגוני טרור כמו חזבאללה והמורדים החו'תים בתימן. "אולי עצרנו זמנית את הנשק להשמדה המונית אך גרמנו להרס כבד יותר במזרח התיכון", אמר.

• על כל האפשרויות "להיות על השולחן" בעניין פתרון העימות עם איראן, בכלל זה פתרון דיפלומטי והגברת הלחץ הכלכלי עליה.

• עד לפני 5 שנים איראן לא שיגרה טילים בליסטיים לעבר סעודיה, המגמה של איראן כרגע בכיוון הסלמה מתמשכת באזור.

• המשטר בטהראן אינו משרת את העם האיראני, "המטבע האיראני במצב גרוע לגמרי, לאן הולכת הכלכלה האיראנית?", שאל והוסיף כי בראייתו המשטר בטהראן "צריך לחדול מפעולותיו ההרסניות ולהתמקד בעם האיראני." כך דיווח עומרי חיים בכאן 11.

בנושא אחר הקשור למזרח התיכון. משרד החוץ של כווית זימן היום את השגריר האיראני במדינה על רקע הצהרותיו של מפקד חיל האויר והחלל במשמרות המהפכה של איראן, עלי חאג'י זאדה, לפיהן חלק מהכוחות האמריקניים שלקחו חלק במבצע לחיסול סולימאני, יצאו מבסיס הנמצא על אדמת כווית.

שר החוץ של כווית, ח'אלד אל-ג'אראללה, הביע את חוסר שביעות רצונה של המדינה מדבריו של חאג'י זאדה ואמר כי כווית מכחישה את הדברים מכל וכל; "אף מטוס לא המריא מהבסיס המדובר במדינה", אמר. ג'אראללה דרש שאיראן לא תחזור על הצהרות מן הסוג הזה שיכולות לדבריו להביא להרעת היחסים בין המדינות.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.