1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

רעידת אדמה עוצמתית במיוחד פקדה את טורקיה

רעידת אדמה עוצמתית במיוחד פקדה אתמול את טורקיה • התוצאה: הרס רב, קריסת מבנים, 22 הרוגים ולמעלה מאלף פצועים • במד"א מציעים סיוע • צפו בתיעוד

קובי בורנשטיין, כ"ח טבת תש"פ 25/01/2020 21:13

הורגשה גם בגוש דן רעידת אדמה רעידת אדמה צילום: pixabay

רעידת אדמה עוצמתית במיוחד (6.8 בסולם ריכטר) פקדה אתמול את טורקיה. הרעש העוצמתי גרם להרס רב, קריסת מבנים, 22 הרוגים ולמעלה מאלף פצועים.

רעידת האדמה הורגשה גם בגוש דן ובבאר שבע, אך לא נמסר על נפגעים או נזק. המכון הגיאולוגי בישראל אישר כי הרעש בטורקיה הורגש גם בישראל, הוא נמדד בטווח של כ-90 שניות והורגש בין היתר בערים פתח תקווה, חולון, יבנה, ובאר שבע.

כלי תקשורת ערביים מדווחים, כי רעידת האדמה הורגשה גם באיראן, סוריה ולבנון. בעקבות רעידת האדמה החזקה שהכתה במחוז אלאזיג בטורקיה, פנה הערב במכתב (שבת 25.1) מנכ"ל מד"א, אלי בין, לד"ר כרם קיניק, נשיא הסהר האדום הטורקי, בהצעה לסייע בפעילות ההומניטרית לאוכלוסיה שהושפעה מהרעידה. עוד במכתב הביע מנכ"ל מד"א הערכה רבה לכוחות הסהר האדום הטורקיים ושיבח את פועלם.
"אנו עוקבים בדאגה אחר ההתפתחויות. ליבנו אתכם ועם אלו שאיבדו את יקיריהם. לסהר האדום הטורקי מסורת מכובדת וניסיון רב בתגובה לאירועי אסון וכלל הנהגת מד"א, עובדיו ומתנדביו עוקבים בהערצה אחר המענה היעיל שמעניקים הכוחות", כתב אלי בין. "היה בטוח בקשרי הידידות בנינו וראה בפנייתי זו כהזדמנות שלי להציע כל סיוע במידה ותמצאו לנכון", סיכם מנכ"ל מד"א את מכתבו.

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "מדובר ברעידת אדמה משמעותית שמחייבת מענה בקנה מידה רחב ושיתוף פעולה בין מספר רב של ארגונים. יש לי הערכה גדולה לסהר האדום הטורקי ולעומד בראשו, שכבר הקים מרכז שליטה באנקרה ומטבח שדה שמסוגל להאכיל 5,000 איש ביום. עוד הקים אוהלי מחסה עבור 2500 משפחות, מספק דם לבתי החולים, צוותי סיוע נפשי ועוד. אני רואה בו שותף ומציע כל סיוע למען הצלת חיים בכל מקום בעולם – כך נהג מד"א בעבר וכך ינהג תמיד"

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ארדואן - כל מילה נגד עם ישראל - תקבל משהו אחר !  (ל”ת)