1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

מפעים: הגנרטור בשבת, והשידוך שנסגר ביקנעם

האב שביקש ברכה לבתו הרווקה וקיבל על עצמו את הוראת שר התורה להשתמש בגנרטור בשבת, נתקע בדרך לצפת עם כל המשפחה. הברכה שעזרה והשידוך שיצא לפועל בזכות קבלה על שימוש בגנרטור בשבת 

משה ויסברג, כ"ט טבת תש"פ 26/01/2020 15:29

הברכה של שר התורה שר התורה הגר"ח קנייבסקי שר התורה הגר"ח קנייבסקי צילום: שוקי לרר

סיפור מפעים ומדהים על ברכה לשידוך של שר התורה הגר"ח קנייבסקי שסופר בשבוע האחרון על ידי הגאון רבי נתן בן סניור רב ואב"ד שכונת אור החיים בבני ברק ומעורר הדים רבים על כוחה של קבלה להשתמש בגנרטור שומר שבת.

הסיפור שמופיע בעלון השבועי "תפארת נוי" משמו של הגר"נ בן סניור מספר על מקרה שאירע לפני כמה חודשים ניגש יהודי לביתו של שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי וביקש ברכה לזיווג לביתו שמתבגרת בביתו כבר הרבה שנים. מי שהיה אצל ר' חיים קנייבסקי יודע ששר התורה מקצר במילים והברכה הידועה שיוצאת מפיו מאות פעמים ביום היא: בו"ה ראשי תיבות של 'ברכה והצלחה'. 

אך יהודי זה שלא כשאר השוחרים לפתחו קיבל תשובה מפתיעה: "תקפיד על חשמל כשר בשבת והבת תתחתן", היהודי קיבל בפשיטות את דברי הרב קנייבסקי וקיבל על עצמו להשתמש בשבת אך ורק בגנרטור.

לפני מספר שבועות בשבת קודש פרשת וישב פורסם על אוטובוס לצפת קו 980 שיצא מבני ברק בשעה 12:00 בצהריים ביום שישי ונתקע בפקק בעקבות תאונה קשה שהתרחשה בצומת יקנעם, וכשהנוסעים שאלו את הנהג הערבי מתי להערכתו יגיעו לצפת, אמר להם הנהג שלפי ה'וויז' יגיעו בדיוק בשקיעה... הנוסעים באוטובוס החלו לדון בינם לבין עצמם האם צריך לרדת ביקנעם כדי להימנע מספק חילול שבת, או שמא מכיון שהנהג גוי וזה שעת הדחק אולי יהיה אפשר להקל ולהמשיך בנסיעה לצפת.

אחד הנוסעים הרים את הכפפה מיד והתקשר לדיין הגאון רבי ציון בוארון שפסק לו שעל אף הקושי ועגמת הנפש, צריך לרדת ביקנעם ולחפש משפחות שיסכימו לארח את הנוסעים לשבת. ובאמת אין כמו עם ישראל בעולם, כמעט אוטובוס שלם ירדו ליקנעם וכבר בתחנת האוטובוס הגיעו תושבי העיר לתפוס אורחים לשבת... ממש עם ישראל המתוק בהתגלמותו.

מיודענו שקיבל על עצמו חשמל כשר למהדרין היה אחד מהנוסעים בקו 980 ששכר דירה בצפת עם גנרטור אך הוא כבר ידע איך הולכת להראות השבת שלו ביקנעם ללא גנרטור כיון שהסיכוי שתושב יקנעם ישתמש בגנרטור הוא אפסי לחלוטין. 

כשנכנס לבית מארחו ביקנעם ביקש ממנו לאכול בחדר עם נרות מכיון שקיבל על עצמו להשתמש בגנרטור... המארח קפץ מאושר והכריז: תדע לך שהשכינה נמצאת כאן. אני היהודי היחיד בכל יקנעם שמשתמש בגנרטור בשבת... מה הסיכוי שבדיוק אתה תגיע אליי? הרי שזהו נס עצום ומחזק.

בסיומה של השבת הנפלאה התברר שלמארח יש בן רווק שהוא פחות או יותר בגיל של בת האורח הזקוקה לשידוך, ובס"ד לאחר כמה פגישות הם התארסו והם עומדים כעת להינשא בשעה טובה ומוצלחת.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הלוואי גם עלי שידוך טוב הלוואי אינשאלה  

  שריר

 2. יש לו גנרטור שבת פרטי? הגנרטור נמצא בתוך הבית שלו?  (ל”ת)

  מזויף מתוכו

  • לי יש 


  • ההגיון הוא שיש לו מצבר  

   ברור

 3. מזל טוב!  

  מאמא רחל