1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

בנט אישר את התכנית הרב-שנתית של צה"ל

שר הביטחון, נפתלי בנט, אישר היום את התכנית הרב-שנתית "תנופה" אותה גיבש הרמטכ"ל. הקבינט יאשר את התכנית בכינוסו הקרוב

אברמי פרלשטיין, כ"ט טבת תש"פ 26/01/2020 17:31

"לא נרתע" נפתלי בנט והרמטכ"ל נפתלי בנט והרמטכ"ל צילום: דו״צ

בתום סדרת מפגשי עומק עם בכירי צה"ל ומערכת הביטחון, אישר היום (ראשון) שר הביטחון, נפתלי בנט, את התכנית הרב שנתית של צה"ל - ‘תנופה’.

התכנית הוצגה לשר ע"י ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, ראש אגף התכנון, אלוף אמיר אבולעפיה, ובכירים נוספים, בתום סדרת דיונים שעסקו בניתוח אתגרי העתיד של צה"ל בעשור הקרוב.

בתוך כך, אישר השר שורת החלטות בתחום מוכנות צה"ל ללחימה בזירות השונות, רכש אמצעי לחימה, פיתוח יכולות חדשות, שיפור האימונים, ארגון הצבא, תנאי המשרתים בצה"ל ועוד.

השר בירך את צה"ל ומפקדיו על התהליך המעמיק שבוצע והוסיף כי בראייתו התכנית מביאה עימה בשורה משמעותית שתאפשר להגדיל את היתרון של צה"ל על פני אויביו.

לאחר אישור שר הביטחון, תובא התכנית לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני בכינוסו הקרוב ובהמשך תוצג לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

שר הביטחון, נפתלי בנט: "תר"ש "תנופה" נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר. ביסוד התכנית עומד העיקרון של הכרעת האויב בצורה מהירה ועוצמתית, אל מול זירות רבות ומורכבות. התכנית מנצלת את היתרונות של מדינת ישראל ואת עוצמותיה, תוך הסתכלות מפוכחת על האתגרים והסיכונים, ובראשם האיום האיראני. אנו לא נרתע, להיפך. נמשיך לפעול, בכל זמן ובכל מקום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.