1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

הנוסע שסמוטריץ' עשה לו 'שיימיניג' הסגיר את עצמו למשטרה

הנוסע שתקף נהג אוטובוס מבוגר ושר התחבורה פרסם את תמונתו, הסגיר עצמו למשטרה ונעצר

קובי בורנשטיין, כ"ט טבת תש"פ 26/01/2020 18:42

הלחץ עבד הצעיר שתקף את הנהג הצעיר שתקף את הנהג צילום: באדיבות המצלם

הנוסע שתקף באלימות את נהג האוטובוס במהלך נסיעה בראשון לציון ביום חמישי בשבוע שעבר, נעצר היום (ראשון) לאחר שהסגיר את עצמו למשטרה. במשטרה ממשיכים בחקירת נסיבות האירוע. 

כזכור, ביום חמישי האחרון התפרסם תיעוד בו נראה בחור צעיר תוקף באלימות נהג אוטובוס מבוגר, ואף לוקח את משקפיו ואת מכשיר הפלאפון שלו, כיוון שלדבריו הנהג לא עצר לו בתחנה.

"עלה בחור ואמר לי: 'אני מקווה שאתה לא זה שלא עצר לי בכיוון ההפוך – אם זה אתה אני הורג אותך'", סיפר הנהג לאחר התקיפה לאפליקציית חדשות 12. "אמרתי 'אתה רציני? מה זאת אומרת?', אבל הוא החליט שזה אני והתחיל לקלל אותי, לא הפסיק".

הנוסעים שהיו שם ניסו להתערב לטובת הנהג, אך הצעיר איים גם עליהם. "הוא לקח לי את המשקפיים וזרק אותם, ואז לקח לי את הטלפון והתחיל לרוץ", סיפר הנהג לחדשות 12. "אחד הנוסעים, שהוא עורך דין, התחיל לרוץ אחריו, וגם אני וחייל שהיה באוטובוס. עורך הדין עצר אותו והפיל אותו לרצפה - אבל הוא זרק את הטלפון לאיזו תעלה בצד, קם, המשיך לרוץ וברח".

"פחדתי ממנו, הוא מטורף, חשבתי שהוא לא בסדר. לכן התנהגתי ככה, ניסיתי להרגיע אותו. פחדתי מאוד. 25 שנה אני באגד, וזו פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה".

שר התחבורה בצלאל סמוטריץ שיתף את הסרטון וכתב, "‏אני בדרך כלל לא נוהג לעשות את זה. אבל זה מקרה חריג והפעם זה כנראה נדרש. התלבטתי עם עצמי מאתמול והחלטתי שאסור לי לשתוק. אני מעלה את הסרטון הזה כדי לעשות "שיימינג" להתנהגות האיומה של הנוסע הזה. שתפו הבקשה בכל הכוח כדי שהבריון האלים הזה יתבייש לצאת מהבית ולהראות את פרצופו ברחוב.

‏צריך להיות ברור: שום דבר, אבל שום דבר, לא מצדיק התנהגות אלימה ומבישה כל כך כלפי נהגים בתח"צ. הנהגים עושים עבודת קודש במציאות מורכבת של עבודה סיזיפית ושוחקת ובתנאים קשים, וברובם המוחלט עושים את זה נהדר וראויים לכל הערכה. יש תקלות ויש מה לשפר אבל התנהגות כזו היא פשוט מחוץ לתחום! ‏אני קורא למשטרה לעשות כל מה שנדרש בכדי לאתר את העבריין הזה ולמצות איתו את מלא חומרת הדין. עצוב לי ממש אחרי התמונות האלה".

המשטרה פרסמה את תמונתו של החשוד ואת ההודעה הבאה: ‏"אנו מבקשים את עזרתכם באיתור חשוד בתקיפת נהג אוטובוס אגד, בקו 190 מראשל"צ לת"א. התקיפה אירעה ביום חמישי, ה-23.1.20. החשוד עלה לאוטובוס בתחנה ברח' משה דיין בראשל"צ ותועד מקלל את הנהג, תוקף אותו ונמלט. כל היודע פרטים אודות החשוד מתבקש לדווח למוקד 100, או לתחנת ראשל"צ בטל': 039609444".

כעת, כאמור, הסגיר את עצמו החשוד לידי המשטרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מתייצב לצד הנהגים הבריונים ולא לצד הנוסעים האומללים  (ל”ת)

    סמוטאיכס

  2. לא ראוי.. אבל נהגים מרשים לעצמם לא לעצור  

    דייב