1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

שלוש שנות מאסר למטפל רגשי שפגע במטופליו

המטפל הרגשי ישראל וולצר נשלח הבוקר למאסר בפועל, לאחר שפגע במטופליו באמצעות מעשים חמורים ואסורים - אחד מהם קטין | "בטחו בנאשם, חשפו בפניו את סוגר ליבם ושיתפו אותו בסודות הכמוסים ביותר"

אלי שלזינגר, א' שבט תש"פ 27/01/2020 11:14

שיתפו אותו בסודות הכמוסים ביותר ראובן ישראל וולצר על רקע ביהמ"ש ראובן ישראל וולצר על רקע ביהמ"ש צילום: מרים אלסטר פלאש 90, כאן 11

וּבִעַרְתָּ הָרָע מִקִּרְבֶּךָ: ראובן ישראל וולצר, פסיכותרפיסט שטיפל בצעירים במסגרת ארגון "עצת נפש", נשפט היום (שני) על ידי בית משפט השלום בירושלים לשלוש שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בינואר 2019 במעשים חמורים ואסורים שביצע במטופליו, במסגרת טיפולים רגשיים, כך נודע ל'בחדרי חרדים'.

נגד ראובן ישראל וולצר הוגש כתב אישום באוקטובר 2017 על כך שניצל את מצבם הנפשי של שניים ממטופליו ואת האמון שנתנו בו, ובמקום לסייע להם פגע בגופם ובנפשם. וולצר הודה והורשע בריבוי עבירות של מעשים מגונים בהסכמה שהושגו במרמה תוך ניצול יחסי תלות.

בית המשפט השלום בירושלים קיבל את עמדת פרקליטות המחוז לפיה מעשיו של וולצר חמורים ומתעצמים לאור משך הזמן שבוצעו וריבוים. עוד נקבע כי מעשים אלה ראויים לכל גינוי והוקעה וכי בית המשפט תפקידו להוות חומת מגן מפני ביצוע עבירות שחומרתן גבוהה.

"שני הצעירים, אשר אחד מהם היה קטין, כאשר פנה לעזרתו של הנאשם, בטחו בנאשם, חשפו בפניו את סוגר ליבם ושיתפו אותו בסודות הכמוסים ביותר" אמר עו"ד אור גבאי, שניהל את התיק מטעם פרקליטות מחוז ירושלים. "הנאשם ניצל את תפקידו ואת האמון שנתנו בו המטופלים ופגע בהם במשך שנים. היום אנו מבקשים לחזק את ידי הנפגעים אשר ייאלצו לשאת עימם את השלכות הפגיעה ומקווים שהמסר שיצא היום מבית המשפט יהווה תמרור אזהרה לבל ינצלו אנשי טיפול את תפקידם ואת מצוקתם של המטופלים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. להקים מיד שאגת המטפל..  

  הוא זכאי

  • שכחת לציין שיש תקציב דרך משרד הפנים... (ל”ת)

   זכאי

  • וולצר 

   אבי

 2. מזעזע!!!!  (ל”ת)

  jjjj

 3. מי שיש לו בעיות שילך לרב מה זה מטפל רגשי?  

  מוישי

 4. דיווח חד צדדי  


 5. שימו לב  

  וולצר

  • מעניין שרק חברי כנסת ספרדים היו בכלא וכ'ו (ל”ת)


 6. זה יפה שאתם מסתירים שמדובר ב "טיפולי המרה"  

  גבריאל

;