1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. ביטחון

הותר לפרסום: חמאס גייס תושבי ת"א ולוד לריגול בישראל

שב"כ חשף פעילות ריגול של חמאס בשטח ישראל: שני אזרחים ישראלים תושבי תל אביב ולוד נעצרו. השניים חשודים שאספו מודיעין ביטחוני שהיה אמור לשמש לקידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים

אלי שלזינגר, א' שבט תש"פ 27/01/2020 14:29

תיעדו יעדים ביטחוניים רגישים ערבים ישראלים ריגלו לחמאס ערבים ישראלים ריגלו לחמאס צילום: תקשורת שב"כ

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל, נחשפה וסוכלה בשבועות האחרונים תשתית ריגול של חמאס רצועת עזה שהפעילה סוכנים, אזרחים ישראלים, בתוך ישראל.

במסגרת הפעילות שנחשפה, עולה כי אנשי הזרוע הצבאית של חמאס גייסו אזרחים ישראלים, להם משפחה ברצועת עזה, לטובת איסוף מודיעין ביטחוני בתוך ישראל שישמש לקידום פעילות טרור נגד מטרות ויעדים ישראלים. התשתית ניצלה את העובדה שלאותם אזרחים ישראלים אפשרות להיכנס לרצועת עזה נוכח הימצאות משפחתם ברצועה, דבר אשר הקל על הזרוע הצבאית של החמאס לגייסם.

לפני כחודש נעצרו לחקירת שב"כ שני אזרחים ישראלים, ראמי עאמודי (30) ורג'ב דכה (34). עאמודי תושב חאן יונס במקור, מתגורר בתל אביב מאז חודש נובמבר 2019, בן לאם יהודייה-ישראלית ואב תושב רצועת עזה, גדל כל חייו ברצועת עזה עם משפחת אביו. לפני כשנתיים חודש הקשר בינו ובין אמו הישראלית, ובחודשים האחרונים פעל עאמודי בסיוע אמו להוצאת תיעוד ישראלי ועבר להתגורר עמה בישראל.

העצור השני הוא רג'ב דכה, אף הוא תושב עזה במקור, אמו אזרחית ישראלית תושבת לוד, התגורר כל חייו ברצועת עזה ובמהלך 2017 פעל להוצאת דרכון ישראלי על רקע אזרחות אמו. מאז עבר להתגורר בישראל כאשר אשתו וחמשת ילדיהם מתגוררים ברצועת עזה, אותם נהג לבקר באופן תכוף אחת למספר חודשים.

מחקירות השניים בשב"כ עלה כי השניים גויסו באופן דומה על ידי אנשי חמאס בעודם ברצועה, ונשלחו מטעם החמאס הצבאי להיכנס לישראל, תוך שמתקיים עימם קשר מבצעי-חשאי. עוד העלתה החקירה כי השניים התבקשו עם כניסתם לישראל לרכוש טלפונים סלולאריים וכרטיסי סים, על מנת שיוכלו לעמוד בקשר חשאי מול אותם גורמי חמאס.

מחקירתו של רג'ב דכה עלה, כי הוא ביצע משימות בהנחיית החמאס הצבאי ובתוך כך צילם מתקנים ביטחוניים שונים באזור המרכז, כגון בסיס צבאי באזור רנטיס, משרדי להב 433 בלוד ואת מפקדה ניצב יגאל בן שלום, מיקום כיפת ברזל סמוך למושב נירית בשרון, מפקדת מחוז דן של פיקוד העורף ביהוד, מידע אודות אנשי כוחות ביטחון ואף התבקש להעביר מיקומי נפילות טילים במהלך סבב הלחימה האחרון. רג'ב פעל בהתאם להנחיות והעביר את התמונות למפעילו בחמאס.

החקירה בשב"כ חשפה את פעילי החמאס אשר עוסקים בתחום הריגול. בחקירה עלה גם כי מתקאל רציע, כבן 32, המתגורר בית להיה, פעיל הזרוע הצבאית של חמאס, גייס והפעיל את רג'ב דכה. מכתב האישום עולה כי במהלך התקופה האמורה ובעקבות חיסולו של בכיר הג'יהאד האסלאמי, בהאא אבו אל עטא, הנחה המפעיל את דכה לעדכן אותו בדבר מיקומי נפילות טילים שנורו לעבר שטח ישראל. דכה ביצע את ההנחיה והעביר למפעיל עדכונים אודות מיקום נפילת הטילים.

בנוסף, אסף ותיעד אדם שעבד בביתו, לאחר שחשב כי הוא איש שירות הביטחון הכללי, העביר את פרטיו לידי מפעיליו ואף הביע הסכמה לגייס מועמדים נוספים לריגול עבור החמאס. דכה לא הסתפק בביצוע פעולות אלו עבור ארגון החמאס והצטרף לשורותיו של הארגון כחלק מגדודי אלקסאם.

היום (שני) הוגש כנגד השניים כתב אישום לבית המשפט המחוזי מרכז, המייחס להם עבירות ביטחוניות חמורות. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שתי ישראלים  

  Dave

 2. ערבים? ערבושים בוגדים מסריחים! בכל מדינה מתוקנת היו מוצאים להורג.  (ל”ת)


 3. חבל על מאמצי השב"כ  

  שמאלני

 4. ה׳ ירחם שני המנוולים יהודים!!!!  (ל”ת)


 5. אחרכ אומרים למה מכלילים את הערבים. ערבי זה ערבי  (ל”ת)