1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. חדשות פוליטיקה

גנץ נפגש עם טראמפ ולא שוכח את החסינות

לאחר שנפגש לראשונה עם טראמפ - יו"ר כחול לבן בני גנץ מסר הצהרה לתקשורת ולא שכח את החסינות של נתניהו 

ארי קלמן, א' שבט תש"פ 27/01/2020 23:02

"ידיד אמת של ישראל" גנץ וטראמפ בפגישתם היום גנץ וטראמפ בפגישתם היום צילום: אלעד מלכה

לאחר שנפגש (שני) לראשונה עם נשיא ארצות הברית דונאלד טראמפ, יו"ר כחול לבן בני גנץ מסר הצהרה לתקשורת ובה פירט את תוכן פגישתו.

"סיימתי לפני שעתיים פגישה חשובה ויוצאת דופן עם נשיא אמריקאי אמיץ וידיד אמת של ישראל", אמר גנץ. "השיחה עסקה בנושאים החשובים ביותר לעתידה ולביטחונה של מדינת ישראל- רוב אלו ישארו כמובן חסויים לעת הזו".

עוד הוסיף גנץ, "הודיתי לנשיא על התמיכה העמוקה באזרחי ישראל וביטחון ישראל בדגש הסיוע מול איומי איראן, ושלוחותיה שנפרסו בשנים האחרונות סביב גבולות המדינה וכן על ההכרה שלו ברמת הגולן והעברת השגרירות לירושלים".

לדברי גנץ, "בפגישה העליתי גם את סוגיית חיזבאללה והגזרה המתחממת בסוריה ואפשר שבלבנון. אני מבהיר שוב, תוכנית השלום של הנשיא, היא אבן דרך משמעותית והיסטורית. מיד לאחר הבחירות אפעל ליישומה בממשלת קבע ותוך תיאום עם מדינות האזור".

"בשיחה דיברנו גם על חשיבות השיח מול הפלסטינים, מדינות האזור ומלך ירדן. העליתי בפני הנשיא גם את סוגיית השבויים והנעדרים הישראלים הנמצאים בשבי חמאס והדגשתי כי בכל הסדר חייבים לכלול את השבתם הביתה.

"מכאן אני ממריא מיד לישראל, בשאיפה להגיע ישירות לדיוני החסינות בכנסת, דיונים החשובים לעתידנו הדמוקרטי. אין לאף לאדם זכות להוביל מדינה שלמה בתזמון ביטחוני ומדיני כל כך מורכב, כשכל עיסוקיו ומחשבותיו נתונים לאינטרסים שלו.

"כך אמר נתניהו ביחס לאולמרט, וכך אני אומר ביחס לנתניהו. זו אמירה ערכית ומהותית והיא קריטית ליכולת התפקוד של ראש ממשלה. נתניהו לא יוכל גם לנהל מדינה וגם לנהל משפט. אני מבקש שוב להודות לנשיא טראמפ, לסגן הנשיא פנס, למזכיר המדינה פומפיאו, ליועץ המיוחד קושנר ולשגריר פרידמן על האירוח, ההזמנה החשובה ויוצאת הדופן שהיא לחלוטין מחוץ לפרוטוקול ועל מחויבתם האמיתית והכנה למדינת ישראל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. נקווה ונייחל שהכלומניק הזה  


  2. גנץ אגרויסער בוק. בוקרא פיל מישמיש עם תכניתו לשבת על כסאו של ביבי  (ל”ת)

    ליפא

  3. טרמפ אהב את גנץ חחחח  


;