1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

הנשיא פוטין אישר את בקשת החנינה של נעמה יששכר

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר הערב (רביעי) את בקשת החנינה של נעמה יששכר, כך דיווחה סוכנות הידיעות RIA שציטטה בכירים בקרמלין הרוסי • בתוך כך, גורם ישראלי בכיר שעסק בקידום החנינה טען מוקדם יותר היום כי בניגוד לדיווחים לא בוצעה שום עסקה עם רוסיה, אלא זו "מחווה של הנשיא פוטין לנתניהו"

קובי בורנשטיין, ג' שבט תש"פ 29/01/2020 19:17

"ברוך מתיר אסורים" פוטין בדמשק פוטין בדמשק צילום: תקשורת הקרמלין

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אישר הערב (רביעי) את בקשת החנינה של נעמה יששכר. כך דיווחה סוכנות הידיעות RIA שציטטה בכירים בקרמלין הרוסי.

הבקשה אושרה לאחר שעברה את אישור ועדת החנינות ומושל מוסקבה. מחר (חמישי) צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו לנחות ברוסיה לעדכן את הנשיא פוטין בהתפתחויות ובפרטי "עסקת המאה" של הנשיא טראמפ.

יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר הגיבה לאחר ההודעה המרגשת כי "זה רגע שחיכיתי לו כמעט שנה, עברתי מסע ארוך שאני לא מאחלת לאף אחד לעבור, כרגע כל מה שאני רוצה זה לחבק את הבת שלי נעמה".

"אני מודה מקרב לב לראש הממשלה בנימין נתניהו על הנחישות מדינית והמאמצים הכבירים מול הממשל הרוסי",היא הוסיפה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב: "מודה לידידי הנשיא פוטין על מתן החנינה לנעמה יששכר. אני מצפה לפגישתנו מחר בה נשוחח על עסקת המאה ועל ההתפתחויות האחרונות באזור".

מטה המאבק לשחרור נעמה יששכר: "כמעט שנה שחיכינו לרגע הזה, איזה מסע ארוך עברנו. איזה מסע מטורף עברה יפה. כל מה שאנחנו רוצים עכשיו זה לחבק את נעמה שלנו".

שר החוץ ישראל כ"ץ בירך על החלטתו של נשיא רוסיה פוטין לחתום על חנינה לנעמה יששכר ולאפשר את שובה למשפחתה בישראל. "אני כמו כל תושבי ישראל שמחים בשמחתה של האם יפה ומשפחת יששכר על שובה של נעמה הביתה.

אני מברך את רה"מ בנימין נתניהו על פעילותו הנמרצת למען השבת נעמה תוך ניצול קשריו ההדוקים עם נשיא רוסיה פוטין והיחסים הטובים בין המדינות. בפגישותי עם שר החוץ הרוסי לברוב העליתי את נושא שחרורה של נעמה ושיפור תנאיה עד לשחרור. אני רוצה להודות לעובדי משרד החוץ על קיום הקשר ההדוק עם נעמה ומשפחתה לאורך כל התקופה ועזרתם למאמץ לשחרורה".

בתוך כך, גורם ישראלי בכיר שעסק בקידום החנינה טען מוקדם יותר היום כי בניגוד לדיווחים לא בוצעה שום עסקה עם רוסיה, אלא זו "מחווה של הנשיא פוטין לנתניהו" בלבד. לדבריו, "המחוות שישראל נקטה כלפי רוסיה נועדו להדק את הקשרים גם נוכח נושאים נוספים שבין שתי המדינות".

לדבריו, "המדינה פעלה בעניינה לא רק בגלל הערבות ההדדית, שנכונה גם למקרים נוספים, אלא מתוך רצון לפתור פרשה שיכלה לפגוע ביחסים הרגישים בין ישראל לרוסיה, וכן לאור ההערכה שעמדת המדינה בעניין אחר פעלה לרעת נעמה".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. חנינה  


    • מעניינת תהיה תגובתך כאשר זו תהיה בתך... (ל”ת)

      ברוך מתיר אסורים!

;