1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

טראמפ מינה את הרב החב"דניק לחבר מועצה רשמי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מינה באופן רשמי את הרב מענדל גולדשטיין, שליח חב"ד בפאווי שבקליפורניה, לחבר המועצה לזכר השואה בארצות הברית • הנשיא טראמפ החליט למנות את הרב גולדשטיין לאחר שנפצע בפיגוע המחריד בבית חב"ד שבראשו הוא עומד

קובי בורנשטיין, ג' שבט תש"פ 29/01/2020 20:03

לאחר הפיגוע הרב גולדשטיין וטראמפ לאחר המינוי הרב גולדשטיין וטראמפ לאחר המינוי צילום: הבית הלבן

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מינה באופן רשמי את הרב מענדל גולדשטיין, שליח חב"ד בפאווי שבקליפורניה, לחבר המועצה לזכר השואה בארצות הברית.

המועצה שבה חברים 55 מינויים של הנשיא, בהם חברים מהסנאט ומבית הנבחרים, משמשת כמועצת הנאמנים של מוזיאון ארצות הברית לזכר השואה אותו היא עצמה הקימה.

הנשיא טראמפ החליט למנות את הרב גולדשטיין לאחר שנפצע בפיגוע המחריד בבית חב"ד שבראשו הוא עומד.

כזכור, במהלך חג שני של שביעי של פסח, אירע פיגוע ירי בבית כנסת של חב"ד בקליפורניה. באירוע נרצחה אישה אחת לורי גילברט קיי הי"ד, ונפצעו עוד שלושה, שליח חב"ד ורב בית הכנסת הרב גולדשטיין, אלמוג פרץ ואחייניתו נויה דהן בת ה-8.

כיממה לאחר הפיגוע שחזר הרב גולדשטיין בראיונות לכלי התקשורת את רגעי האימה ומשגר מסר של חוזק ואמונה, למרות מה שחווה.

הרב סיפר כי היה באמצע נטילת ידיים לפני תפילת 'יזכור' של שביעי של פסח, כאשר שמע קולות חזקים ולא הבין מה הם.

"הסתובבתי והייתי פנים אל פנים מול הרוצח, שהחזיק את הרובה והסתכל ישר אלי", משחזר הרב גולדשטיין שעות לאחר הניתוח בו כרתו את האצבע הימנית שלו, כאשר הוא מקווה לשמור על אצבעו השמאלית. האצבע נפלה לאחר שהרובה של ג'ון ארנסט הרוצח, פגע בידו של הרב מטווח קרוב כאשר הרב הניח אינסטינקטיבית את ידיו עליו כאשר הרוצח התחיל לירות".

"פשוט רצתי, אפילו לא ידעתי שהאצבעות שלי נפגעו", הוא נראה מספר.

"הגעתי לשם אחרי הירי ופשוט דיברתי מהלב שלי, רק נתתי לכולם את האומץ לדעת, שזה היה לפני כ-70 שנה בשואה שירו עלינו ככה", הוא אמר. "ואני רק רוצה שהאמריקאים ידעו שאנחנו לא מתכוונים לתת לזה לקרות כאן. לא כאן בסן דייגו, לא כאן בפאווי, לא בארצות הברית של אמריקה".

"אנחנו לא נפחד ולא נירתע מהטרור הזה, הטרור לא ינצח", אמר הרב גולדשטיין בנחרצות.

"אני מקווה שנירפא בתקופה זו של כאב וצער, ואני מבקש שכולנו נעשה משהו כדי להוסיף יותר אור כדי להילחם בחושך המרושע הזה", אמר הרב. "זה יכול לקרות באמצעות מעשי חמלה וטוב לב".

הוא הוסיף ואמר בראיון, "אני לא יכול למחוק את הפנים האלה (של הרוצח) מהראש שלי, אני לא יכול למחוק את הרגע הזה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. ישראל גולדשטיין