1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

מרגש: בן 89 סיים את הש"ס בפעם השישית ברציפות

במעמד הרבי מבוסטון חגגו ישישי בית טובי העיר בירושלים את מעמד סיום הש"ס אחד מהם ר' אברהם שטרנברג שסיים בפעם השישית ברציפות 

משה ויסברג, ז' שבט תש"פ 02/02/2020 15:12

בליווי מקהלת ילדים מיוחדים סיום הש"ס בבית טובי העיר סיום הש"ס בבית טובי העיר צילום: יונתן שחוח - MR-PR

ר' אברהם שטרנברג, מדיירי "בית טובי העיר" דבירושלים, זכה לסיים את הש"ס זאת הפעם השישית ברציפות, כשלצידו, חבריו ושכניו בבית המסיימים גם הם זאת הפעם השלישית ואף החמישית, שטרנברג אומנם ותיק המסיימים, אך לא ותיק הלומדים, בשיעור ניתן למצוא את ר' מנחם לוי תלמיד צעיר בן 96 בלבד.

בשבועות האחרונים נחגגים אירועי סיום הש"ס רבים ומרגשים ברחבי הארץ וברחבי העולם, ונרשמת עלייה מרשימה ועקבית במספר הלוקחים חלק בלימוד היומיומי של הש"ס, בשנים האחרונות בכלל. אולם קשה לדמיין כי בין כלל לומדי הדף היומי יהיו רבים שיתרגשו כמו אברהם שטרנברג בן 89 אשר בימים אלו סיים את הש"ס בפעם השישית בחייו.

מקהלת 'שיח סוד' במעמד

שטרנברג וחבריו משתתפים בלימוד הדף היומי במסגרת מגוריהם בדיור המוגן "בית טובי העיר" בירושלים. בין שאר הלומדים בשיעור יהיו גם לומדים אשר סיימו את הש"ס בין שלוש לחמש פעמים. לכבוד המסיימים המתמידים, נערך אירוע סיום הש"ס ברוב פאר והדר

בראשם כיבד בנוכחותו האדמו"ר מבוסטון שהגיע לחגוג עם הלומדים וכן הרבנים הראשיים אשר שלחו ברכות חמות ומצולמות למסיימים.

את הערב הנעים בשירה מקהלת "שיר מיוחד" מבית המרכז לצרכים מיוחדים "שיח סוד" בבני ברק ובירושלים ולאחריו נהנו המשתתפים בסעודת מצווה חגיגית במקום.

הרבי מבוסטון נואם במעמד

עמנואל גלוברמן, מנכ"ל בית טובי העיר אמר בהתרגשות: "אנו גאים ומתרגשים ללוות את קבוצת הלומדים שלנו בסיום נוסף של הש"ס ומאחלים לכולם שנים ארוכות ובריאות שיזכו אותנו לחוג איתם גם בסיום הבא. זו זכות גדולה בשבילנו לספק לקהילת הבית מגוון פעילות חברתית ותרבותית, סיום כזה מהווה חלק חשוב ומרגש מאוד בחיי הדיירים שלנו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;