1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

דרעי עקץ: "האשכנזים לא מעלים את החרדים העובדים לתורה" • צפו

בכנס השקת מטה הבחירות של ש"ס, הגיב השר דרעי להקמת מטה בני תורה ספרדים של דגל התורה בהקמת מטה עבור ציבור החרדים העובדים שבראשו יעמוד ח"כ משה ארבל. דרעי רמז בדברים לאפלייתם בקהילה האשכנזית • "ששמעתי שיש בתי כנסת מסוימים שלא מעלים אותם לתורה"

ארי קלמן, ז' שבט תש"פ 02/02/2020 22:31

הקרב בין דגל לש"ס • צפו דרעי נכנס לאירוע של ש"ס דרעי נכנס לאירוע של ש"ס צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

הקרב בין דגל התורה לש"ס סביב הקמת המטות לאשכנזים ולבני התורה הספרדים נמשך ולאחר ש'בחדדי חרדים' חשף כי בדגל התורה הקימו את מטה בני התורה הספרדים, דרעי משיב להם ומקים את מטה העובדים החרדים שבראשו יעמוד חבר הכנסת משה ארבל.

בנאומו הערב בכנס השקת המטה ביקר במרומז את דגל התורה כשאמר כי למען האחריות צריך להיות רציניים "תפסיקו עם המריבות מי ראשון מי שני עכשיו כולם להתגייס" אמר דרעי. "המטרה שלנו משותפת. אני לא אכנס למחלוקות. מקווה שלא יבזבזו לנו אנרגיה על שטויות". דרעי הבהיר ש"לא אכנס לוויכוחים הללו, זו עצת היצר. לא אכנס למחלוקות, לא יורה בתוך הנגמ"ש" פסק.

דרעי פירט בהמשך דבריו את החשיבות של הקמת מטע החרדים העובדים: "זה מטה שעליו אנחנו שמים דגש גדול, בראשותו של חבר הכנסת הרב משה ארבל, מתברר מה שאנחנו יודעים אולי לא כולם יודעים יש עשרות אלפים של אנשים שומר תורה ומצוות בני ישיבות שהיו ויצאו לפרנסתם משכילים, נמצאים בכל תחומי העשייה של המדינה, בעיריות, במגזר הפרטי, במגזר הציבורי, אשכנזים וספרדים מכל העדות ומשום מה לצערי הרב יש להם תחושה די קשה של אי שייכות עד כדי כך ששמעתי שיש בתי כנסת מסוימים שלא מעלים אותם לתורה. הם לא מספיק בני תייר׳ה כדי לתת להם עלייה?" תהה השר דרעי.

"איפה שמענו כזה דבר?" שאל דרעי בזעם, "אתם כבר מבינים שזה לא בתי כנסת של הספרדים.." אמר, ובכך למעשה שלח רמז עבה.

דרעי המשיך ופירט את מצוקתם של החרדים העובדים: "בכניסה למוסדות חינוך, הקמה של מוסדות חינוך, הקצאות של מגרשים ומבנים והצרכים של הקהילות שלהם, הם לא מרגישים שיש להם כתובת, אנחנו לא בגלל הבחירות, אלא בגלל העזרה לאורך השנים כל הזמן נמצאים איתם בקשר יום יומי ומנסים לעזור להם דרך הנציגים שלהם ברשויות המקומיות, אנחנו כאן כדי להגיד לכם שש"ס היא הבית שלכם" קבע דרעי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם אתם רבים ביניכם. החרדים  


 2. צודק במאה אחוז  


 3. אכן ענין עצוב אצל הליטאים, והרי הם לא באמת יכולים להתקיים בלי אלו העובדים  

  מלי

 4. תמשיכו לריב. בסוף תהיו באופוזיציה.  


 5. מנסה לקושש קולות בשקרים.....  

  חחח חחחח

  • חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח (ל”ת)


 6. למה אין אף אשכנזי בש"ס???  (ל”ת)


 7. חרדים עובדים עולים לתורה  

  אשכנזי עובד

 8. עכשיו נזכרו  

  קובי

 9. שקרן !!!  (ל”ת)

  אחד העם

 10. שקרן !!!!  (ל”ת)

  אסתי

 11. אין ספק ששס משמרת את המחלוקת עם האשכנזים טוב טוב  


 12. דרעי לא אומר אמת, גם בבחירות אסור לשקר  (ל”ת)


;