1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

אמן גרמני גרם לפקק וירטואלי ורוקן את הרחוב מתנועה

אמן גרמני רצה להראות עד כמה אדם בודד יכול להשפיע על ההמונים - הוא לקח עגלה עם כ-100 מכשירים סלולריים ודימה "תנועה איטית" וכך הפך את הכביש לשומם • צפו בתיעוד

קובי בורנשטייןט' שבט תש"פ 04/02/2020 09:04

בתרגיל פשוט האמן בפעולה האמן בפעולה צילום: מתוך הסרטון

אמן גרמני תושב ברלין בשם סיימון ווקרט, יצר מיצג בעולם האמיתי דרכו הוא ניסה להסביר עד כמה האדם הבודד יכול להשפיע על ההמונים.

סיימון לקח 99 מכשירי סמארטפון, הפעיל בהם את אפליקציית 'גוגל-מפות', והניח אותם בעגלה ישנה וחורקת אותה הוא הוביל על הכביש הראשי.

האלגוריתם החל לזהות עשרות סמארטפונים הנעים באיטיות והיה בטוח שמדובר בעומס תנועה רציני, ותוך דקות נצבע הכביש באדום, מה שהפך אותו לריק לתנועה.

את דרכו אגב, הוא סיים וכנראה שלא במקריות, במשרדי חברת גוגל בברלין. ביצירתו קרא ווקרט לאיזון, כיוון שלדבריו חברת גוגל מחזיקה ביותר מדי כוח כיוון שמרבית מהאפליקציות עושות שימוש בתוכנת המפות של גוגל, מה שיכול להשפיע על התנהגות דעות ותנועה של עצמים במרחב הציבורי.

בשנת 2018 תושבי כפר נטר ליד נתניה, דיווחו על פקקים לא קיימים וכך מנעו מעבר נוסעים דרך היישוב השקט.

מספר שנים לפני כן יצרו שתי סטודנטיות מהטכניון מערכת המייצרת משתמשים מזוייפים באפליקציית הוויז, מזייפת את מיקומם ויוצרת פקקי תנועה שלא קיימים. הן באו להראות כי אפשר באופן זה להשפיע על חברה מסחרית, כגון כבישי אגרה שאנשים לא ייכנסו אליהם כיוון שהאלגוריתם יראה שיש שם "פקק".

בווייז לעומת זאת התעקשו בכל תוקף שהאפליקציה יודעת לזהות משתמשים פיקטיביים ומספיק מתוחכמת על מנת להתמודד איתם.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בבעלזא וגור שהרבה צריך לנסוע מחוץ לעיר החסידים יוצרים לפני זה פקקים מדומים  (ל”ת)


  2. אסרו כל הגדולים מכל החוגים את מכשירי הטומאה..  (ל”ת)

    בגלל דברים כאלו

;