1. עמוד הבית
 2. בריאות ומדע
 3. חרדים לסביבה

אלעד: תביעת ענק נגד 'סולל בונה'

10 רוכשי קוטג'ים ודירות הגישו תביעה בסך 2.7 מיליון שקל נגד 'סולל בונה': הקימה מתחם מסחרי סמוך לדירותיהם, הגורם לרעש, עשן ומטרד. "החברה גייסה את ברכת גדולי התורה בציניות"
כתב בחדרי חרדים, ט"ו אב תשס"ט 05/08/2009 17:52

(צילומים: הגולש מהיר חימה) גבר חששם. אלעד

עשרה רוכשי קוטג'ים ודירות מגורים בפרויקט קריית קהל חסידים בעיר אלעד, הגישו תביעה בסך 2.7 מיליון שקל נגד יזמיות הפרויקט 'סולל בונה', 'יפים פרידמן חברה להנדסה ולבניין', ו'אספן בנייה ופיתוח', זאת בגין בניית מתחם מסחרי רחב היקף בסמוך מאוד לדירותיהם.

לדבריהם, במועד הרכישה הוצג בפניהם מצג לפיו מדובר בשכונת דירות יוקרתית, בעלת נוף מיוחד, הצמודה לשטחים ירוקים, תוך יצירת הפרדה בין הקריה לבין העיר אלעד. ואולם, בניגוד למצג שנמסר להם, הוקם על השטח הירוק המערבי מרכז מסחרי גדול, הפתוח ברוב שעות היממה וגורם לרעש, עשן ומטרד.

התובעים טוענים, כי הוצג בפניהם פרוספקט, המתאר את הפרויקט וסביבתו כמקום שקט ופסטורלי, המוקף מרחבים פתוחים וירוקים, ולפרוספקט צורפה חוות דעת וברכה מזויפת לכאורה של גדולי התורה והחסידות. זאת, מתוך ידיעה כי הדבר יעורר עניין ויעודד רכישת דירות בפרויקט.

התובעים מציינים, כי סולל בונה, שיזמה ובנתה את הפרויקט, גייסה את חוות דעתם וברכתם של גדולי התורה בציניות, כיוון שידעה שחוות דעת מעין זו הינה אמצעי שיווק שאין עוררין על אמינותו.

התובעים הסתמכו, בין היתר, על המלצת גדולי פוסקי ההלכה לשם קבלת ההחלטה על רכישת הדירות. הם מציינים כי בשל אופים של תושבי הקריה והעובדה כי הנתבעות, ובראשן סולל בונה, הציגו בפניהם את ברכת חכמי התורה, גבר חששם שמא התנגדותם להקמת המרכז המסחרי ולאי הקמת מבני הציבור, עלול להוביל לפתיחת חזית נגד גדולי התורה.

מנכ"ל "חרדים לסביבה", יהודה גנוט, מוסר כי ארגונו עומד באופן מלא מאחורי העותרים במאבקם לסביבת מגורים נקייה ובריאה יותר.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העיקר שהגדיילים שחתמו, פטורים מאחריות...  (ל”ת)

  תרבות השטיבל

 2. הם מיתממים.  

  שריר

 3. נמאס מהחובבנות של ראשי אלעד ו3 עיתוניה המפגרים  

  טל