1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

גנץ מתחייב: שר הבריאות הבא יהיה מכחול לבן

יו"ר כחול לבן בני גנץ את הפרקליטות והיועמ"ש: "אני מבקש להדגיש גם את הכבוד שאני רוחש ליועמ"ש ולפרקליטות שקיבלו את ההחלטה בעניין הפלילי הזה" • על המצב בעזה: "אני מציע לנתניהו להחיל ריבונות קודם כל בנתיבות, בשדרות ובעוטף עזה"

קובי ברקת, י' שבט תש"פ 05/02/2020 21:35

"שיחיל ריבונות בנתיבות ושדרות" גנץ בנאומו הערב גנץ בנאומו הערב צילום: אלעד מלכה

יו"ר כחול לבן חבר הכנסת בני גנץ גיבה היום (רביעי) בכנס בחירות שערך בנתניה, את פרקליטות המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

בדבריו אמר: "אני מבקש להדגיש גם את הכבוד שאני רוחש ליועמ"ש ולפרקליטות שקיבלו את ההחלטה בעניין הפלילי הזה- ניתן להם תמיד את כל הגיבוי לפעול בצורה נקייה ותקינה למען שלטון החוק. המצב החוקי בישראל בעייתי ביותר. לתפיסתי לא יתכן שמי שיחליטו לגבי העמדה לדין על עבירות פליליות יהיו חברי כנסת מכהנים", אמר גנץ.

בנוגע לחסינות אמר גנץ כי "אי אפשר לנהל דיון על תיקים פליליים, בצורה הזו. בדיוק כמו שלא הגיוני שחברי הכנסת ידונו בהעלאת השכר לעצמם. זה יוצר תחושה של חונטה שדואגת לחבריה. לכן, אחרי שננצח בבחירות, אקים ועדה ציבורית ומקצועית שתדון בנושא החסינות בוודאי כשהדבר נוגע לעבירות פליליות. יעמוד בראשה שופט, יהיו בה נציגי ציבור, חברי כנסת לשעבר, וגורמים מקצועיים. נמצא מודל מתאים, נכון ומאוזן. המצב כיום הוא פתח מסוכן לשחיתות וקבלת החלטות מוטות פוליטית".

"אני מציע לנתניהו להחיל ריבונות קודם כל בנתיבות, בשדרות ובעוטף עזה", אמר יו"ר 'כחול לבן' בעקיצה על המצב הבטחוני. "אני הייתי מציע לו להגיע להסכמים קודם כל עם ההורים שלא יודעים איזה ילד לקחת קודם לממ"ד. את נתניהו אזרחי ישראל משעממים".

וגם על מערכת הבריאות הוא לא חסך במילים. "אני אצור סדרי עדיפויות נכונים. אני אמנע העברת כספים קואליציוניים מיותרים, אדאג לצמיחה בכל המגזרים שתביא יותר מקורות תקציב ואשתמש גם בכספים שייכנסו מהכנסות הגז הטבעי. אני מתחייב להקים שני בתי חולים חדשים, לדאוג ל-2500 מיטות אשפוז נוספות לחולים, לדאוג ל-500 רופאים נוספים ולעוד 1500 אחיות. ואני מתחייב, ששר הבריאות הבא יהיה מכחול לבן כדי לוודא שכל מה שאני מתחייב לו - יקרה. זה יהיה על שולחני מהיום הראשון שאכנס לתפקידי ואני אטפל בזה אישית".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נמאס לשמוע אותו. כל היום נובח על נתניהו שידבר על עצמו.  (ל”ת)


 2. קשקשן  (ל”ת)


 3. סכנת נפשות  

  נח צילמן

 4. 4 מליון  


 5. איזה מצחיק  


 6. KHMNI HAT  (ל”ת)


 7. בני  

  נחום

;