1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2020

ממוצע הסקרים השבועי: התיקו הפוליטי נמשך

ממוצע סקרי השבוע מותיר את המפה הפוליטית עם שוויון מוחלט בגושים, ועם 8 מנדטים לליברמן - היחיד שבכוחו לייצר הכרעה או להוביל אותנו שוב לקלפיות | הסוקר יצחק כץ: "אפשר לדבר על שינויים מאוד קטנים בעקבות שינויי אג'נדה מנושאים בטחוניים ומדיניים לאזרחיים"

קובי עוזיאלי, י"ג שבט תש"פ 08/02/2020 18:26
תגיות:

3 שבועות לפתיחת הקלפיות בנימין נתניהו/בנימין גנץ בנימין נתניהו/בנימין גנץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שוויון מוחלט בין הגושים: כך עולה מסקר הסקרים ששוקלל עבור תוכניתו של ניסים משעל ברדיו 103fm מתוך סקרי הבחירות שפורסמו השבוע באמצעי התקשורת השונים.

על פי השקלול, גוש המרכז־שמאל יחד עם הרשימה הערבית המשותפת מגיע ל־56 מנדטים, בדיוק כמו גוש הימין והמפלגות החרדיות. בין הגושים נותרת מפלגתו של אביגדור ליברמן, ישראל ביתנו, עם 8 מנדטים שיכולים לספק הכרעה לכל אחד מהגושים - או לגרור אותנו למערכת בחירות רביעית.

במפת המנדטים במפלגות, נותר פער של 2 מושבים לטובת כחול לבן, האוחזת על פי ממוצעי הסקרים ב־35 מנדטים בכנסת הבאה - זאת לעומת 33 מושבים לליכוד. בהמשך: הרשימה המשותפת עם 13 מנדטים, ימינה, העבודה־גשר־מרצ וש"ס עם 8 מנדטים כל אחת, ויהדות התורה עם 7.

כשלושה שבועות נותרו עד הבחירות, והאפשרות לשבירת התיקו נראית רחוקה מתמיד. מי שהתייחס למצב הפוליטי הסבוך הוא הסוקר הבכיר פרופ' יצחק כ"ץ, העומד בראש מכון מאגר מוחות. בתוכניתו של ניסים משעל ב־103fm אמר פרופ' כ"ץ כי הפלונטר בעיצומו ואף מתהדק. "אין תזוזה בין הגושים", אמר למשעל, "אפשר לדבר על שינויים מאוד קטנים בעקבות שינויי אג'נדה מנושאים בטחוניים ומדיניים לאזרחיים - אלה מחזקים במשהו, אולי בקטנה, גם את הליכוד וגם את הימין, ופוגעים קצת באחרים - אבל בטח שלא משמעותית בצורה שמשנה את המאזן".

כ"ץ לא ראה באופק תזוזות שיכולות לשבור את התיקו, אך לא שלל כי אלה אפשריות בזמן שנותר עד יום ההליכה לקלפיות. "אנחנו תמיד נותנים את הקרדיט לקמפיינרים, שייצרו אירוע שיכול להזיז 3-2 מנדטים. זה לא פשוט אבל לכאורה זה אפשרי והיו לכך תקדימים היסטוריים", אמר.

עם זאת, גם כ"ץ לא שלל את האפשרות כי הבחירות הרביעיות נראות מעבר לאופק.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. יש לכם תמונה יותר מכובדת של נתניהו?  (ל”ת)

    yamin abikzer

;