1. עמוד הבית
  2. בריאות ומדע
  3. חדשות בריאות
  4. חדשות מדע

מדעי התפוח

הילדים מתעקשים על שתייה מתוקה בימי הקיץ החמים? למה שלא תרוו את צימאונם במיץ תפוחים, שנמצא מחקרית כמועיל להפחתת צפצופים בריאות ואפילו עשוי לסייע במניעת אסתמה?
אסתר מור, כ"ג אב תשס"ט 13/08/2009 00:17

ראש השנה תפוח בדבש

מחקר של מכון הלב והריאות הלאומי בארצות הברית קובע ששתיית מיץ תפוחים עשויה לעזור למנוע אסתמה בקרב ילדים. המחקר, שכלל מדגם רחב במיוחד של 2,640 ילדים בני חמש עד עשר, גילה כי ילדים ששתו מיץ תפוחים לפחות פעם ביום סבלו מצפצופים בריאות בשיעור של 50% פחות מילדים ששתו מיץ תפוחים פחות מפעם בחודש.

החוקרים ציינו, כי לא ביססו את הקשר בין שתיית מיץ תפוחים לירידה בסיכוי לאבחון אסתמה. עם זאת, ציינו כי צפצופים בנשימה הם אחד הסימנים החשובים לכך שילד נמצא בסיכון גבוה לאסתמה.

אחד הממצאים המעניינים במחקר הוא, שבעוד שצריכת תפוחי עץ טריים, כמעט ולא השפיעה על מחלת האסתמה ותסמיניה בילדים, הרי שצריכת תרכיז תפוחי עץ, לפחות פעם ביום, הביאה להפחתה של 47% בשיעור התסמינים.

הסבר פוטנציאלי להשפעת התרכיזים במניעת התסמינים הוא בריכוז הגבוה של חומרים נוגדי חמצון המצוי בהם. ד"ר פיטר ברני, ממובילי המחקר הסביר כי פיטוכימילקים - כמו פלבנואידים וחומצות פנולים - עוזרים כפי הנראה להפחית את הדלקתיות במעברי האוויר, שהיא מאפיין מוכר הן לצפצופים והן לאסתמה.

* המידע באדיבות חברת B&D המשווקת תרכיזי תפוחים טבעיים ללא תוספת סוכר, ללא צבעי מאכל וללא חומרים משמרים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. רק שתדעו...  

    צרכן צרחן..

  2. תפוחים  

    אהרון