1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. ביטחון

בית המשפט שחרר את הבחור - בנט החזיר אותו לכלא

כעס בקרב חלקים בציונות הדתית כלפי שר הביטחון נפתלי בנט אשר חתם היום על צו מעצר מנהלי כלפי בחור יהודי בן 19 וזאת למרות שבית משפט שחרר אותו ללא תנאים | איתמר בן גביר: "בנט להמשיך לקרוץ לכחול לבן ולשמאל ולהוציא צו מעצר מנהלי נגד צעיר יהודי על לא עוול בכפו"

אלי שלזינגר, ט"ו שבט תש"פ 10/02/2020 19:47

"קורץ לשמאל" אליה בן דוד אליה בן דוד צילום: יאיר אוריאל

בימ"ש המחוזי התיר לפני זמן קצר לפרסם את פרטיו של העצור המנהלי אשר נעצר בצו מנהלי החתום על ידי שר הביטחון נפתלי בנט.

העצור, אשר נעצר לחודש, ללא משפט וללא אשמה, הוא אליה בן דוד, בן 19, תושב נוף הגליל.

אליה, בן למשפחה מוכרת בציבור הדתי לאומי. אביו הרב גולן בן דוד, מנהל התלמוד תורה בעיר. מעצרו של בן דוד עורר סערה גדולה בציבור. בעקבות הלחץ, בשעות האחרונות החלו מספר חברי כנסת מהימין לפעול מול השר בנט שיסיר את חתימתו מצו המעצר וישחרר את בן דוד.

נזכיר כי מוקדם יותר שר הביטחון נפתלי בנט חתם על צו המעצר, דקות לאחר שבימ"ש המחוזי מרכז הורה על שחרורו של הבחור ממעצר ללא תנאים מגבילים.

בן דוד נעצר ביום ראשון שעבר בידי שרות הביטחון הכללי והוצא כנגדו צו חריג האוסר עליו לפגוש בעו"ד, היום לאחר שהחקירה לא הובילה לממצאים, הורה שופט בימ"ש המחוזי עידו דוריאן גמליאל על שחררו ממעצר ללא כל תנאי מגביל. דקות לאחר שחרורו הגיעו כוחות שב"כ וכאמור לקחו את הבחור מתוך בבימ"ש המחוזי למעצר מנהלי.

בהחלטת בימ"ש המחוזי הועברה ביקורת קשה כלפי המשטרה והשב"כ "לא ניתן לעבור על העניין כאילו כלום" כתב השופט על מעצרו של הבחור תוך שהוא מורה כי פרוטוקול הדיון יועבר לפרקליט מחוז ירושלים ולמפקדי הימ"ר והשב"כ לבדיקה.

בצו אשר חתום בידי שר הביטחון בנט, נכתב כי המעצר נדרש מטעמי ביטחון המדינה. על פי הצו יעצר הבחור כחודש ימים ללא משפט וללא אשמה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו אשר מייצג את הנער נדהם לנוכח התנהלות השב"כ ושר הביטחון "מערכת אכיפת החוק הגיעה לשיא השפל, היום במהלך דיון שבו הורה בית משפט המחוזי, תוך ביקורת שהוא מעביר על המשטרה והשב"כ לשחרר חשוד, המשטרה והשב"כ ללא שמידעים את בית המשפט, אשר דן בעניין ומשחרר את החשוד, ומודיע לו שהוא משחרר אותו. הולכים לאחר מכן במחשכים, בחדרי חדרים, חוטפים אותו פשוטו כמשמעו, ונותנים לו צו מנהלי שנכתב על ידי לא פחות ולא יותר שר הביטחון החדש נפתלי בנט, שמצטרף אף הוא לאותה קהילה של אנשים שזוכים לגינוי מקיר אל קיר בציבור בישראל - מערכת אכיפת החוק, הפרקליטות, המשטרה והשב"כ.

לצערי הדברים באופן שהם נעשו, נעשו באפן לא ראוי, אנחנו נפנה באופן מידי לבית המשפט כדי לבטל את רוע הגזרה." הוסיף.

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר הגיב אף הוא בחריפות: "רק לפני מספר שבועות הודיע בנט כי בכוונתו להוציא צווים מנהליים נגד פעילי שמאל שפוגעים בחיילי צה"ל, אך במקום זאת בוחר בנט להמשיך לקרוץ לכחול לבן ולשמאל ולהוציא צו מעצר מנהלי נגד צעיר יהודי על לא עוול בכפו".

עוד אמר בן גביר: "החלטת בנט שבאה דקות לאחר החלטת בית המשפט המותחת ביקורת על המעצר היא שערוריה, ואם חשבנו שעם כניסתו של בנט לתפקיד יחול שינוי בהתנכלות לאנשי הימין, היום מסתבר שהכל דיבורים והוא ממשיך את המדיניות של קודמיו בתפקיד".

בן גביר הוסיף: "מאז כניסתו של בנט לתפקיד שר הביטחון לפני כשלושה חודשים, ערכו כוחות הביטחון פינויים בכרם עדי-עד שבגוש שילה, בגבעת קומי אורי, וכן במעלה שלמה הסמוכה לכוכב השחר, והמדיניות של נפתלי בנט מלמדת שבשם הרצון לקרוץ לכחול לבן הוא מוכן לפגוע שוב ושוב במאחזים בהתיישבות".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. בושה  (ל”ת)


  2. בנט - עוד קשקשן מתלהב  

    אחד

;